Ivan Mácha a Dana Klusáčková dobyli severní Moravu

Historie23. ročník 2022jaro 2022severní MoravaMistrovství regionuRekapitulace

Dalším regionem, který zná své jarní mistry, je severní Morava. Finálový turnaj se odehrál v neděli 12.6.2022 v centru Xbowling Valašské Meziříčí za plné možné účasti, čili 28 mužů a 8 žen. Zastoupení měla všechna centra, kde se hrálo městské mistrovství, čili Třinec, Žilina, Frýdek-Místek a Valašské Meziříčí.

Kvalifikace nám rozřadila početné hráčské osazenstvo na úspěšnou a neúspěšnou část. Té neúspěšné části byla většina a především v mužích tam najdeme velmi zajímavá jména. Do vyřazovacích bojů postoupilo nejlepších 12 mužů a 6 žen a a tady teprve začíná turnaj nabírat na obrátkách, protože zde platí staré okřídlené, že liga je liga, ale play-off je úplně jiná soutěž.

Přednost dáme ženám. Až do semifinále šlo vše dle papírových a teoretických prognóz. Ovšem již jen při pohledu na složení dvojic bylo jasné, že nás čekají krásné zápasy až do konce turnaj, ať budou výsledky v semifinále jakékoliv. Dvě aktuálně nejlepší ženy regionu dle žebříčku, Iva Fojtíková a Dana Klusáčková, se potkaly hned v semifinále. Úspěšnější byla tentokrát Dana, která se rozhodla zlomit nadvládu hráček z ValMezu, která trvá již od roku 2017. Iva v tu chvíli již věděla, že svou sbírku titulů nerozšíří na šest. V druhém semifinále si daly odvetu ze středečního Mistrovství VM Nela Capilová a Anička Stromšíková a i tentokrát slavilo úspěch nevybouřené mládí nad hráčskou zkušeností a ke svému již třetímu finále regionu si to nasměrovala naše juniorka Nela.

V boji o třetí místo se tedy utkaly dvě spoluhráčky z NO NAME a i tentokrát, co se regionálních bojů týče, byla úspěšnější Iva Fojtíková a získala tak bronzovou medaili. Anička Stromšíková má z regionu již také pěknou sbírku medailí či plaket, ale další korálek na šňůrečku nenavlékla. Ve finále pak zkušenost již slavila úspěch a po dlouhých sedmi letech vybojovala svůj druhý regionální titul Dana Klusáčková. Titul vicemistryně regionu, celkově již třetí a postup na republikové finále si vybojovala zcela zaslouženě Nela Capilová, protože kromě finále, který ji moc nesedlo, kralovala ženám od první kvalifikační hry. Pro fajnšmekry tady máme jeden odkaz na seznam všech regionálních šampionek od roku 2008. Stačí kliknout ZDE.

Zase to máme dlouhý, ách jo. Takže jdeme na rozhodující zápasy mužů. První čtyři muži kvalifikace si vybojovali postup do 3. kola, což tím pádem znamenalo automatickou účast na MČR ABL. Pouze dva z nich, Ivan Mácha a Radek Schindler, však následně postoupili do semifinále. Vítěz kvalifikace, mladý žilinský hráč Šimon Jaroš, který kvaldu zvládl s parádním průměrem 232,50 bodu, si překvapivě vylámal zuby na Davidu Redzinovi a Karlu Orságovi vystavil stopku Lojza Horák. Po překvapivém, ale zaslouženém, postupu již David v prvním semifinále nestačil na Ivana, který si zápas s přehledem pohlídal a byl znám první finalista. Druhé semifinále bylo vyrovnané až do samého konce, ale na konci si mohl oddechnout pouze jeden hráč a tím byl Radek. Na Lojzíka tak čekal boj o bronz.

Oba poražení semifinalisté si chtěli v zápase o třetí místo spravit chuť, svedli pěkný a vyrovnaný souboj, na jehož konci se ze své první medaile z regionu radoval Lojza Horák. Nepopulární čtvrté místo si tak odvezl David Redzina. Samotné finále zvládl na jedničku Ivan Mácha a za svým cílem, když už tedy postoupil do závěrečného zápasu, šel jako ohař a na konci se mohl radovat ze svého premiérového titulu Mistra regionu severní Moravy. Zkušený Radek Schindler poznal, že tentokrát na vítězství nedosáhne, ale druhým místem opět potvrdil, jakým je skvělým hráčem. A nejen na regionální úrovni. Vždyť je to také aktuálně úřadující Mistr ČR ABL. A abychom nezapomněli na pány, tak i pro ně tady máme seznam šampionů regionu. Takže kliknět ZDE.

Kromě bojů o Mistra a Mistryni se bojovalo i o medaile v Kategorii P165. A tady se vítězi stali Zdeněk Matěj a Agáta Valíčková, druhá místa vybojovali Vojta Kičmer a Ivana Nováková a třetí místa získali Jakub Cienciala a Jana Orságová.

Tímto máme uzavřeno jarní Mistrovství regionu severní Moravy. Všem medailistům a medailistkám a také samozřejmě potupujícím hráčům a hráčkám moc a moc gratuluje a přejeme jim hodně toho bowlingového padání kuželek v neděli 19. června 2022 v pražském centru Xbowling Prosek (hotel Duo) při Mistrovství ČR ABL jednotlivců.

SPOLEČNÉ VÝSLEDKY:   kvalifikace   -   play-off

VÝSLEDKY MUŽI:   konečné výsledky

VÝSLEDKY ŽENY:   konečné výsledky