Ice Sharks s přehledem vítězí v 6. lize Frýdek-Místek

Historie21.ročník 2020jaro 2020severní MoravaFrýdek-Místek6.liga4.hrací den

Ve čtvrtek 25. června 2020 nám v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek skončila čtvrtým hracím dnem základní část ABL jara 2020. Čest, ukončit sezónu, dostala nejnižší domácí soutěž, 6. liga. Ty správné karty drželi ve svých rukou Ice Sharks a se svými trumfy hospodařili svědomitě a tasili je v pravou chvíli. Bez větších problémů propluli závěrečným kolem a na jeho konci mohli slavit vítězství v 6. lize a postup do vyšší soutěže. Brutální představení nám však předvedla Baracuda. Z totální podpalubí po úvodním kole stoupala tabulkou a dostála svému jménu neutuchající bojovností. Ještě před samotným finálovým kolem byla Baracuda na pátém místě, ale drtivý závěr bez prohraného zápasu ji katapultoval až na skvělé druhé místo. O to přišel tým Dva a půl chlapa až na posledním možnou chvíli, když v posledním zápase si to na férovku o druhé místo rozdaly právě posledně dva jmenované týmy. A jak je zřejmé, úspěšnější byla Baracuda, když vyhrála 4:1 a odsoudila tak Dva a půl chlapa k třetímu místu.

Skvělý rozjezd měla Panda, když se po prvním večeru usadila v čele tabulky. Jenže pak si jela svým tempíčkem, které však nestačilo na dravé týmy a bohužel, z vidiny místa na piedestalu zbyly nadělené pouze brambory. To byly nejlepší týmy 6. ligy FM a ještě doplníme pořadí zbylých tří družstev. Konečné páté místo obsadil BC Ostrava, na šestém místě skončili Buldoci a tabulku nám uzavřeli na sedmém místě ŽLABKAŘI.

A takto vypadá konečná tabulka 6. ligy Frýdek-Místek i s body: 1. Ice Sharks (83,5 bodu), 2. Baracuda (71 bodů), 3. Dva a půl chlapa (70 bodů), 4. Panda (65,5 bodu), 5. BC Ostrava (56 bodů), 6. Buldoci (48 bodů) a 7. ŽLABKAŘI (26 bodů).

A nyní se podíváme na celkové statistiky. Hráči 6. ligy se stali Rosťa Hovězák (Dva a půl chlapa) s průměrem 168,67 bodu a Katka Redzinová (Ice Sharks) s průměrem 164,83 bodu. Nejužitečnější hráčkou se stala Iveta Kudelová (Ice Sharks) se ziskem 19,5 bodu a nejvyšší nához 229 bodů si připsal Radim Šatný (Dva a půl chlapa). Do týmových statistik se zapsalo nejvyšším náhozem 571 bodů družstvo Dva a půl chlapa a nejlepší ligový průměr 463,79 bodu zahráli vítězní Ice Sharks.

Tímto nám skončila jarní část ABL roku 2020 6. ligy Frýdek-Místek. Pravidelně, po skončení základních částí, přichází na řadu Open mistrovství měst a Mistrovství regionu. Jak to bude tentokrát, to se včas dozvíte. Sledujte prosím pozorně ABLweb, kde včas zveřejníme další informace. Děkujeme Vám za krásné bowlingové večery a těšíme se v Bowlingu Jadran brzy na viděnou.