Ice Sharks nakonec přece jen slaví vítězství v 5. lize FM

Historie22. ročník 2021podzim 2021severní MoravaFrýdek-Místek5.liga5.hrací den

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek nám ve čtvrtek 9.12.2021 skončila základní podzimní část ABL roku 2021. Derniéru si na svá bedra vzala 5. liga a se ctí se zhostila tohoto úkolu. Je jen škoda, že se finále nezúčastnil tým Hexenclub, ale bohužel, doba je opravdu nelehká. Hned v prvním hracím dnu sezóny se vlády ujali Ice Sharks a vypadalo to, že si v relativním klidu dojdou pro celkové vítězství. Jenže v cestě jim stály především dva mančafty, Havr Tým a Sranda Tým. V předposledním, čtvrtém, kole nám situace vygradovala. Do čela se probojoval Havr Tým a tak trumfy třímal v ruce prévě tento mančaft.

V závěrečném večeru přišly nelítostné souboje. Nic na tom nezměnil ani fakt absentujího Hexenclubu. O vítězství si to rozdaly vedoucí tři týmy pěkně na férovku. Vítězně z tohoto souboje nakonec vyšli Ice Sharks (17 b. – celkem 68,5 b.), když vyhráli všechny čtyři zápasy a z dvaceti možných bodů ztratili pouze tři. Titul Mistra 5. ligy Frýdku-Místku je tak ve správných rukou. Velké drama se nakonec svedlo o druhé místo. Havr Tým (9,5 b. – celkem 62 b.) prohrál nečekaně zápas s Dobráky a nejen, že vyklidil bojiště o vítězství, ale až do posledního zápasu se musel bát i o druhé místo. Sranda Tým (12 b. – celkem 61 b.) zaútočil a k druhému místu mu stačilo jediné, porazit již jistého vítěze skupiny. To se však nestalo a tak na druhém místě skončil Havr Tým a třetí místo získal Sranda Tým. Bodově se tentokrát dařilo celkově čtvrtým Dobrákům (11,5 b. – celkem 35,5 b.) a i díky nim byl závěrečný finálový večer velmi vydařený. Hexenclub (celkem 23 b.) pak obsadil páté místo.

A nyní si můžeme zrekapitulovat statistiky. Hráči finálového večera se stali Petr Pastrňák (Ice Sharks) s průměrem 166,00 bodu a Katka Redzinová (Ice Sharks) s průměrem 159,75 bodu. Nejvyšší nához 189 bodů si připsal Tomáš Kičmer (Dobráci). Celkově se nejlepšími hráči 5. ligy stali Jaroslav Urban (Havr Tým) s průměrem 158,85 bodu a Dagmar Dvořáková (Sranda Tým) s průměrem 155,40 bodu. Nejužitečnějšími hráči skupiny se se ziskem 15,5 bodu stali Petr Pastrňák a Jarda Urban a autorkou nejvyššího náhozu 203 bodů byla Dáša Dvořáková. Nejvyšší týmový nához 536 bodů a nejlepší ligový průměr 433,95 bodu si připsal mistrovský tým Ice Sharks.

Hotovo, dobojováno, 5. liga Frýdek-Místek zná své vítěze a poražené. Podzimní část ABL však ještě nekončí. Své pokračování by měla mít v lednu 2022, kdy by se mělo v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek uskutečnit Mistrovství regionu severní Moravy a následně také v Bowlingzone Pardubice MČR ABL. Jak to doopravdy bude, to ukáží, díky Covidu, až následující týdny. Závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za parádní bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou. Sledujte prosím naše webové stránky a FB, kde budeme přinášet aktuální informace.