Handball team postupuje do 1. ligy.

Historie19.ročník 2018jaro 2018Praha/střední Čechy2.liga2.liga B4 hrací den

Závěrečné kolo 2. ligy B se konalo na Zličíně za účasti všech týmů. Roli favorita potvrdil Handball team (88,5 b), který skupinu s šestnáctibodovým náskokem vyhrál a zajistil si tak účast v 1. lize. Druhé místo obsadili Sharks Praha (72,5 b), ti se pokusí dostat do 1. ligy přes baráž a třetí skončil SPEV (68 b). Ten spolu se Semtamstrikem a Body zůstávají ve 2. lize, o udržení budou v baráži bojovat Lovci striků a Se lvíčkem na prsou a do 3. ligy sestupují Tullamore Dew. Nicméně skupina byla velmi vyrovnaná, třetí a osmé místo dělilo jen 2,5 bodu. Nejlepším hráčem skupiny byl Jiří Bleša s průměrem 212,7 bodů, ale měl odehráno jen 7 her, stejně tak Marcel Štochl s Janem Rýdlem, ti měli 4 hry. Proto byl oceněn Vladimír Stanishevskyi  (SPEV) za průměr 191,33 bodů/21 her. Nejlepší hráčkou byla Zuzka Lebedová (Handball team) s průměrem 183,06 bodů / 17 her. Nejproduktivnější byl se ziskem 20,5 bodu Ivo Krutský (Sharks Praha), navíc se mu podařilo druhý hrací den na Vojkově dosáhnout Perfect game 300, gratulace.

Přeji hodně štěstí v barážích a na Mistrovství měst regionu či Finále ABL. Mistrovství center startují 4.6. a baráže mezi ligami proběhnou 11. a 12. 6. na X bowlingu Žižkov.