Fonan rozrazil dveře 5. ligy

23. ročník 2022podzim 2022severní MoravaXbowling ValMez6.liga5.hrací den

Xbowlingu ValMez odehrála ve středu 9. listopadu 2022 svůj již pátý hrací den nejnižší domácí soutěž ABL, 6. liga. Před tímto předposledním kolem bylo jasné, že o přímou vstupenku do 5. ligy se poperou zřejmě již jen dva týmy a to Fonan a For Fun. Po tomto večeru je již vše na 99,9% jasné a závěrečný večer si může v klidu užít Fonan.

Fonan (21 b. – celkem 97,5 b.) byl opět nejlepší i v tomto pátém večeru a v čele tabulky má téměř nedostižný náskok 20 bodů a pro potvrzení postupu do 5. ligy mu zbývá opravdu jen malilinkatý krůček. Ptáte se, jak je to možné? K tomu se hned dostaneme. Druhým týmem večera a jediným, který dokázal partě z Kopřivnice konkurovat, byl Moribundus (20 b. – celkem 77,5 b.) a nejen to. Před tímto večerem ztrácel na druhé místo 7 bodů, jenže po tomto má nyní právě na druhém místě náskok 11 bodů na třetí tým tabulky. Dobře vidíte, že nám tady něco nehraje. Ano, je to tak. A proto pokračujeme.

Zadařilo se také týmu Mišmaš (15 b. – celkem 43,5 b.), když obsadil třetí místo tohoto večera a v tabulce se odpoutal z posledního šestého místa a nyní je pátý. Čtvrtým týmem kola byl FF Team (10 b. – celkem 41 b.), ale ztráta 5 bodů na Mišmaš způsobila, že nyní on má právě toho Černého Petra. Lepší večery již určitě odehráli Ogaři (8 b. – celkem 49 b.), ale své čtvrté místo stále drží s náskokem 5,5 bodu na Mišmaš. A teď jsme u toho, co nikdo nečekal. Aspirant na boj o vítězství v 6. lize, For Fun (celkem 66,5 b.), totiž vydoloval v tomto kole 1, slovy JEDEN jediný bodík!!! A to hrál v klasické sestavě. To samozřejmě způsobilo, že místo ataku Fonanu teď budou brát zřejmě „až“ třetí místo. I takový je prostě bowling.

Nyní ještě statistiky pátého kola. Hráčem večera se stal Radim Hruškovský (Fonan) s průměrem 182,00 bodu a ziskem všech 5 bodů. Stejně užiteční byli pro své týmy také Mira Bazalka (Mišmaš) a Ruda Bartoník (Moribundus). Hráčkou večera pak byla Šárka Kovářová (Ogaři) s průměrem 154,33 bodu a nejvyšší nához 216 bodů zahrál Lumír Koval (Fonan). Týmové statistiky ovládl Fonan díky nejvyššímu náhozu 561 bodů a krásnému nejlepšímu celovečernímu průměru 522,40 bodu.

Tímto máme uzavřený pátý hrací den 6. ligy. K závěrečnému šestému večeru se v Xbowlingu ValMez sejdeme za 14, ve středu 23.11.2022, začátek v tradičních 18:00 hodin. Po skončení proběhne vyhlášení podzimní části 6. ligy. Díky všem za parádní bowlingový večer a těšíme se s Vámi brzy na viděnou. 

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz