Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Drupol udržel vedení ve 3. lize skupině G

24. ročník 2023podzim 2023Praha/střední Čechy3.liga3.liga G4 hrací den

Ve středu odehrála současně s konkurenční skupinou H svůj závěrečný, tedy 4. hrací den podzimní části letošního ročníku ABL na herně Xbowlingu Prosek Duo její skupina G. Obě tyto skupiny byly bohužel pouze pětičlenné, když zde původně přihlášení, a dokonce v předchozí baráži si ligovou příslušnost zachovávavší Unicorns nedorazili ani na jeden z hracích dní, a tak každého kola právě proti tomuto soupeři každý z týmů získal při volném zápase pět bodů zdarma.

A zejména ti, co hráli a hrát skutečně chtěli, měli jistou, že v případě slabšího bodového zisku nikoho nečeká přímý sestup do nižší, tedy 4. ligy. Pouze strašák Černého Petra v podobě místa pátého, a tedy pro zachování si třetiligové příslušnosti i pro sezónu následnou nutnou účast v dodatkové baráži zůstal a připadl s 48 body Kučerovcům. Na čele tabulky si nejlépe vedl Drupol, když sice kola závěrečného byl nejlepším družstvem se ziskem 20 bodů Bowling Plus, což ovšem pánům stačilo pouze na přeskočení nakonec bronzového EL Corazonu. Drupol tak vítězí s konečnými 69,5 body, což jim kromě nejcennějších trofejí zajistilo přímý postup do 2. ligy. Bowling Plus o účast tamtéž svému štěstí mohou jít naproti rovněž v baráži začátkem ledna 2024.

Nejvyšší výkon tohoto večera spáchal 233 body Petr Leiske z vítězného mužstva, když byl ohodnocen i Nejlepším hráčem skupiny celkově díky průměru 189 85 bodů a stal se i díky 16 bodům získaných v duelech hráče proti hráči tím Nejužitečnějším. Nejlepší ženou se pak stala po hříchu jediná v soutěži díky průměru 139,31 bodů Vasilika Kučerová (Kučerovci).

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz