Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Drtivým závěrem se stala 5. liga Říčan kořistí Pin Pals.

20.ročník 2019podzim 2019Praha/střední ČechyŘíčany5.liga4 hrací den

V úterý odehrála svůj 4. hrací den na Říčanském Bowlingu Vojkov místní 5. liga ABL. Tato prvotně šesti týmová soutěž, posléze navíc osiřelá vlivem odřeknutí účasti družstva Vysoký napětí, ukončila svou pouť letošní sezónou ABL jako jedna z posledních vůbec. Dlužno dodat, že od úvodních hodů večera bylo nad slunce jasné, nejen, kterak si kdo v tabulce stojí, ale i jaké ambice vlastně vůbec má. Určitou jistotou klidu byl fakt nemožnosti sestupu do jakékoli (ne)existující místní nižší ligy a pak kromě jasné poslední pozice Vysokého napětí, jež si v soutěži nepřipsalo přes očekávání a příslib žádného, byť jediného hodu, se tabulka rozčlenila na tři kategorie.

Souboj o pozice nejnižší těch, co kouleli každého večera, se stal duelem NaPalmu a Los Amigos, když šťastnějšími se stali druzí jmenovaní a svou celkově čtvrtou konečnou pozici stvrdili ziskem solidních 10 bodů v závěrečném kole a celkově rok završili na bodech 38. Klidným středem tabulky se dá nazvat bronzový stupínek nestorů 60 plus, kteří sice pokukovali po pozicích vyšších, ale shoda okolností i okleštěná sestava během derniéry soutěže znamenala ústup cílů a tak si v tempu pomalých rytmů dokráčeli pro svých konečných 53 bodů, bezpečně před těmi za sebou i neohrožujíce úplný vrchol tabulky.

Tam se odehrál očekávaný souboj mezi Pin Pals a Pohodou. Právě ta měla před startem lepší výchozí pozici, k dobru 4 body při čtyřech zápasech se zdálo dostatečným, ale nejen pětibodový systém bodování zdání klamem způsobil a Pin Pals dokázali jejich náskok záhy umazat, dominovali poměrem 4:1 i ve vzájemném souboji a tak nakonec právě oni vítězí v konečném zúčtování díky 65 bodůmtříbodovým náskokem před svými rivaly. Znamená to kromě odlišných ocenění po sumáři výsledků i fakt ze sportovního hlediska nejdůležitější a sice přímý postup Pin Pals do vyšší, tedy místní 4. ligy ABL Bowling Vojkov, alias Říčanského. Ovšem aby to nemuselo Pohodu mrzet, i oni mají právo účasti tamtéž, neboť porovnávání průměru s předposledním týmem ligy vyšší pro ně dopadlo více jak lichotivě. Zřejmě i díky tomu, že Split Makers dokázali po absenci během 1. hracího dne vystoupat jen na 6. pozici 4. ligy a jejich nepřítomnost výrazně ovlivnila výši týmového průměru, což se jim stalo nakonec osudným a sestupují proto do této, tedy páté ligy. Chlapci jsou však natolik zkušení a dobří, že je velký předpoklad, alespoň papírový, že se před návratem minimálně zpět v této soutěži příliš neohřejí a po jarním pokračování ABL, již ročníku 21., budou válet zase o level jinde.

Realitou je, že během celé podzimní sezony nebylo jediné hráčky či hráčem, který by svým výkonem dosáhl alespoň Silver VIB Clubu, jemuž nejblíže byl Pavel Lukeš, tahoun a leader vítězů soutěže díky náhozu 223 bodovým. Stal se současně a po zásluze Nejlepším hráčem celkově s průměrem 179, 67 i hráčem Nejužitečnějším se 17 body. Nejlepší ženou poté zůstala s přehledem a nadhledem sobě vlastním Dagmar Frýdlová (60 plus) díky průměru 157, 24.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz