Dramatický boj o záchranu 1. ligy SM

23. ročník 2022podzim 2022severní Morava1.liga1.liga Udržení2.hrací den

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek se v pondělí 28. listopadu 2022 uzavřela druhým hracím dnem 1. liga o Udržení severní Moravy. K záchraně 1. ligy se v úvodním večeru v Ostravě přiblížily nejvíce týmy Warriors, Orel Paskov, Tweeners a Kmotři.

V druhém večeru si všechny čtyři jmenované mančafty zkušeně pohlídaly jistotu 1. ligy i pro jarní část a větší vzrušení přinesl až závěrečný zápas mezi Tweeners a Orlem Paskov, kdy se bojovalo o konečné druhé místo. První místo si pro sebe bezpečně uhráli Warriors (21 b. – celkem 51 b.), když vyhráli oba hrací dny a s náskokem 10 bodů zcela zaslouženě v této skupině zvítězili. Výše zmíněný souboj vyzněl lépe poměr 4:1 pro Tweeners (20 b. – celkem 41 b.), o bodík předskočili v tabulce svého soupeře a získal tak druhé místo. To třetí pak připadlo týmu Orel Paskov (16 b. – celkem 40 b.). O 8 bodů zpět zůstali čtvrtí Kmotři (13 b. – celkem 32 b.), ale pro všechny to znamenalo to nejdůležitější, záchrana 1. ligy.

To, co se dělo v druhé polovině tabulky, to bylo opravdu jen pro silné povahy. Žádný z trojice Elektrownia Rybnik, Bowlingholici a Ještěři nechtěl přímo do 2. ligy, ale chtěl ještě dostat druhou šanci v baráži. O všem rozhodl až závěrečný zápas tohoto večera. Dohráno již měli Bowlingholici a potřebovali jediné, aby jejich polští bratři z Rybnika urvali v zápase s Ještěry alespoň jeden bodíček. Jenže co se nestalo. Ještěři (13 b. – celkem 24 b.) po celý podzim tahali v základní skupině i v nadstavbové části za kratší konec provazu a po celou dobu byli na chvostu tabulky. Nakonec ale vyhráli zápas podzimu poměrem 5:0 a v tabulce tím pádem poskočili na páté místo. Bylo jasné, že i přes jakoukoliv prohru nemůže Elektrownia Rybnik (10,5 b. – celkem 23,5 b.) skončit hůř, jak na šestém místě a to se také stalo. Pro Bowlingholiky (11,5 b. – celkem 23,5 b.) výsledek posledního zápasu znamenal to, co už tušíte, sestup do 2. ligy. O pořadí rozhodlo skóre, které měli Bowlingholici horší než Elektrownia o 316 bodů.

A nyní ke statistikám. Hráčem večera se stal Rosťa Kala (Orel Paskov) s parádním průměrem 236,40 bodu, nejvyšším náhozem 262 bodů a ziskem 5 bodů. Stejně užiteční byli pro své týmy také Lojza Horák (Tweeners) a David Redzina (Warriors). Celkově se hráčem 1. ligy o Udržení stal Rosťa Kala s průměrem 204,09 bodu a nejvyšším náhozem 277 bodů. Nejužitečnějším hráčem pak byl David Redzina, když pro svůj tým vybojoval 22 bodů. Do týmových statistik se zapsal nejvyšším náhozem 624 bodů Orel Paskov a nejlepší ligový průměr 521,78 bodu zahráli Warriors.

Tímto máme uzavřenou podzimní základní část ABL roku 2022. V lednu 2023 pak sezóna pokračuje. Čekají nás týmové baráže (OBSAZOVAČKY) a soutěže jednotlivců, Mistrovství měst a Mistrovství regionu a následně vše pak vyvrcholí Mistrovstvím ČR ABL, které se koná v Bowlingzone Pardubice v termínu 21. – 22. ledna 2023. Sledujte prosím OBSAZOVAČKY, kde se postupně začnou otevírat jednotlivá Městská mistrovství.

Díky za parádní bowlingové večery a přejeme všem krásné a pohodové vánoční a novoroční svátky. V lednu se těšíme na viděnou.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz