Drama do posledního zápasu, z postupu se radují Lesy Zelenáči "A"!

24. ročník 2023jaro 2023Praha/střední ČechyBenešov5.liga5 hrací den

V úterý 23. května dohrála svou soutěž i 5. liga Benešov. Do bowlingové herny S-centra dorazila všechna družstva a tak se schylovalo k velkému finále. Až poslední hrací kolo rozhodlo o vítězi výkonnostně prostřední benešovské ligy. Zvítězili Lesy Zelenáči "A", kteří byli 5. HD nejlepší a vyfinišovali si tímto postup do nejvyšší 4. ligy Benešov. Druhé místo obsadili Kamarádi, kteří před závěrečným hracím dnem vedli o 4 a půl bodu. Třetí místo patří družstvu Vokapa, kteří před posledním kolem ztráceli na první místo pouze 2 body... nakonec tedy bronzové umístění. Zlatej střed dokráčel v klidu pro čtvrté místo, když si dokonce v předposledním kole vyšlápl na Zelenáče! Páté místo patří RS Teamu a šesté Hašounům. Bohužel obě družstva sestupují do 6. ligy Benešov.

Nejlepším hráčem této ligy byl vyhlášen Lukáš Kadlec (Lesy Zelenáči "A") s hracím průměrem 170,32 bodů a nejlepší ženou Ivana Jelínková (RS Team) s průměrem 155,1 bodů. Soutěž o nejužitečnějšího hráče vyhrává "kamarád" Marek Zeman, který nenašel přemožitele ve 22 zápasech z 25 možných! Nejvyšší nához jednotlivce 5. HD má hodnotu 216 bodů a autorem byl "zelenáč" Lukáš Kolman. Nejvyšší týmový nához 5. HD: 537, Lesy Zelenáči "A"

Jarní část 24. ročníku však ještě nekončí. V S-centru se hraje Mistrovství ABL Benešov 5. a 6. června, případně Mistrovství regionu Praha/stř.Čechy na pražské herně X-bowling Prosek Duo. Přihlásit se můžete přes obsazovačky. Ať to padá!