Draci nakonec uhájil vítězství v 5. lize Frýdek-Místek

Historie21.ročník 2020jaro 2020severní MoravaFrýdek-Místek5.liga4.hrací den

Ve čtvrtek 18. června 2020 nám v Bowlingu Jadran skončila závěrečným čtvrtým hracím dnem základní část ABL 5. ligy Frýdek-Místek. Do tohoto finálového kola šli s nejvyššími ambicemi vedoucí Draci (11,5 b. – celkem 66 b.). A i když jim večer nevyšel zcela podle představ, nakonec svou pouť 5. ligou dotáhli až k vítěznému konci a zaslouženému postupu do 4. ligy. Nabídnutou šanci nakonec nevyužil Sranda tým (14 b. – celkem 62 b.), ale s přehledem si pohlídal výborné druhé místo. Z nejlepší trojice se zadařilo nejvíce týmu Dobráci (17,5 b. – celkem 57,5 b.) a s bez problémů tak vybojoval konečné třetí místo. Za nejlepší trojicí nám na čtvrtém místě skončil Havr tým (16 b. – celkem 51,5 b.), páté místo připadlo družstvu Hexenclub (11 b. – celkem 37,5 b.) a se soutěží se bohužel musí rozloučit šestá Štístka (5 b. – celkem 25,5 b.), která tak na podzim budou hrát 6. ligu.

A nyní přichází na řadu konečné statistiky. Hráči 5. ligy se stali Jaroslav Urban (Havr tým) s průměrem 163,15 bodu a nejvyšším náhozem 208 bodů a Dagmar Dvořáková (Sranda tým) s průměrem 150,50 bodu. Nejužitečnější hráčkou se stala Katka Barčáková (Draci), když vybojovala 17 bodů. Týmové statistiky ovládli vítězní Draci díky nejvyššímu náhozu 548 bodů a celkovému nejlepšímu průměru 442,35 bodu.

Tímto nám skončila jarní část ABL roku 2020 5. ligy Frýdek-Místek. Pravidelně po skončení základních částí přichází na řadu Open mistrovství měst a Mistrovství regionu. Jak to bude tentokrát, to se včas dozvíte. Sledujte prosím pozorně ABLweb, kde včas zveřejníme další informace. Děkujeme Vám za krásné bowlingové večery a těšíme se v Bowlingu Jadran brzy na viděnou.