Dominantní vítězství týmu SSK Vítkovice Deaf ve 4. lize FM

Historie22. ročník 2021podzim 2021severní MoravaFrýdek-Místek4.liga5.hrací den

Ve čtvrtek 2.12.2021 se v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek odehrál další finálový hrací večer ABL. Tentokrát si dostaveníčko dala 4. liga a bylo nad slunce jasné, že tady se žádné drama o vítězství ve skupině konat nebude. Spíše naše pozornost mířila k souboji o druhé a také o čtvrté místo. Tady se ještě mohly dít věci. Pojďme si tedy zrekapitulovat tento závěrečný večer.

Svou suverenitu potvrdil i tentokrát SSK Vítkovice Deaf (17 b. – celkem 85,5 b.). Bilance tohoto týmu v lize je dechberoucí, když z 20 zápasů dokázal 19x porazit svého soupeře a pouze ve 4. HD Pekelníci porazili suveréna skupiny. Titul Mistra 4. ligy je tak zcela zaslouženě ve správných rukou. Boj o druhé místo v podstatě rozhodl vzájemný duel dvou aspirantů. Poměrem 4:1 dokázali Draci (17 b. – celkem 54,5 b.) porazit Pekelné kouleče (13 b. – celkem 46,5 b.) a bylo vymalováno. Draci si pak již svůj náskok pohlídali a vybojovali tak druhé místo. Pekelní kouleči pak oba soupeře, kteří byli v tabulce níže postavení, porazili a mohli si dojít pro pohár za třetí místo. Nakonce, z pohledu na tabulku, byl největší boj o čtvrté místo. Pusa (5 b. – celkem 33 b.) sice vzájemný zápas s Bludičkami (7 b. – celkem 30,5 b.) prohrála 2:3, ale mírný náskok uhájila a udržela čtvrté místo. Bludičky i přes veškeou snahu obsadily konečné páté místo.

Zbývají doplnit statistiky. Hráči finálového večera se stali Radim Karasz (SSK Vítkovice Deaf) s průměrem 171,00 bodu a nejvyšším náhozem 198 bodů a Katka Barčáková (Draci) s průměrem 154,50 bodu. Celkově se nejlepšími hráči 3. ligy stali Radim Karasz s průměrem 172,37 bodu a Pavlína Maléřová (SSK Vítkovice Deaf) s průměrem 173,00 bodu. Radim byl také nejužitečnějším hráčem se ziskem 16 bodů a autorem nejvyššího náhozu, krásných 263 bodů, se stal Tomáš Martinec (Draci). Nejvyšší týmový nához 562 bodů a nejlepší ligový průměr 480,50 bodu si připsal mistrovský tým SSK Vítkovice Deaf.

Hotovo, dobojováno, 4. liga Frýdek-Místek zná své vítěze a poražené. Podzimní část ABL však ještě nekončí. Své pokračování by měla mít v lednu 2022, kdy by se mělo v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek uskutečnit Mistrovství regionu severní Moravy a následně také v Bowlingzone Pardubice MČR ABL. Jak to doopravdy bude, to ukáží, díky Covidu, až následující týdny. Závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za parádní bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou. Sledujte prosím naše webové stránky a FB, kde budeme přinášet aktuální informace.