Derniéru podzimní ABL ve ValMezu si na starost vzala 4. liga

22. ročník 2021podzim 2021severní MoravaXbowling ValMez4.liga6.hrací den

Tak jsme to, přátelé a kamarádi, nakonec společnými silami zvládli čestně a sportovně. Díky Vám všem a skvělé vzájemné komunikaci a spolupráci, jsme podzimní sezónu ABL v této nelehké době přece jen dokončili. Poslední hrací den si v Xbowlingu ValMez vzala na starost 4. liga a odehrál se ve středu 24.11.2021.

Finálový večer sliboval velké drámo, které se však nakonec nekonalo. Tak nějak s jistou pravidelností, kolo po kole, se tabulka krystalizovala a prakticky po čtvrtých zápasech bylo hotovo. Od úvodního hvizdu šel od vítězství k vítězství Best Wo-men (21 b. – celkem 95 b.), v tomto posledním HD ztatil pouze čtyři body, prosvištěl kolem Míšenců na vedoucí pozici a tu již neopustil. Známe tedy posledního vítěze podzimní ABL. Mistrem 4. ligy se zaslouženě stává Best Wo-men.

Velmi dobře hráli celou sezónu Bezejmenní míšenci (13 b. – celkem 90 b.) a i když neudrželi vedení v tabulce po 5. HD, druhé místo jim sluší a zcela právem získali titul Vicemistra 4. ligy. Baráž o 3. ligu tak bude hodně zajímavá. Na souboj Dravci vs. Bezejmenní míšenci se již moc těšíme. O třetí místo měly svést souboj tři týmy, jenže velice brzy se smrskl pouze na dva a definitivní podobu získal ve čtvrtém kole večera. Náhradníci v něm zdolali poměrem 4:1 Andílky a poslední tajenka skupiny tak byla rozluštěna. Náhradníci (18 b. – celkem 82 b.) byli v tomto finálovém večeru velmi dobří, prohráli až v posledním, nic neřešícím zápase s již jasným šampionem a tak si zaslouženi mohli dojít pro pohár za třetí místo. Potlesk samozřejmě sklidili také čtvrtí Andílci (15 b. – celkem 79 b.), ale jak to ve sportu bývá, někdo si tu bramboru musel odnést. Ale tato brambora má pro Andílky jistotu 4. ligy i pro jarní část ABL. Třetím, kdo se měl prát o bronz, byl tým Tož tak (6 b. – celkem 69 b.). Jak jsme psali minule, jejich Ruské kolo mělo být nahoře, jenže obsluha se asi někde picla a zapomně zmáčknout na vypínači „UP“. A tak čeká Tož tak v baráži o 4. ligu zajímavý soupeř a to Republika. Se 4. ligou se nám loučí zlínský Moribundus (2 b. – celkem 35 b.). Trošku, nám pamětníkům, to připomíná zlínské hokejisty 70. let minulého století, kdy to pravidelně střídali mezi tehdejší 1. a 2. ligou. Věříme, že na jaře bude Moribundus čeřit vody 5. ligy a zabojuje o rychlý návrat.

Zbývá závěrečná rekapitulace, statistiky. Hráči večera se stali Tonda Váňa (Andílci) s průměrem 188,40 bodu a nejvyšším náhozem 212 bodů a Ája Kudělková (Best Wo-men) s průměrem 160,80 bodu. Celkově se nejlepšími hráči 4. ligy stali Kuba Podzemný (Bezejmenní míšenci) s průměrem 182,77 bodu a Andrea Kudělková s průměrem 166,21 bodu. Nejužitečnějším hráčem byl Radek Capil (Náhradníci) se ziskem 21 bodů a nejvyšší nához skupiny, 244 bodů, zahrál Petr Kowalczyk (Tož tak). Do týmových statistik se zapsal nejvyšším náhozem 603 bodů Best Wo-men a nejlepší ligový průměr 487,23 bodu uhráli Náhradníci.      

A je to, přátelé. 4. liga Xbowling ValMez a také všechny skupiny ABL našeho centra znají své vítěze a poražené. Podzimní část ABL však ještě nekončí. Své pokračování by měla mít v lednu 2022, kdy by se mělo v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek uskutečnit Mistrovství regionu severní Moravy a následně také v Bowlingzone Pardubice MČR ABL. Jak to doopravdy bude, to ukáží, díky Covidu, až následující týdny. Závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za parádní bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou. Sledujte prosím naše webové stránky a FB, budeme vás o nových nařízeních informovat.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz