Club no.5 může slavit titul v brněnské 5. lize

Historie23. ročník 2022jaro 2022střední & jižní MoravaBrno5.liga7.hrací den

Jakmile se v neděli 29.5.2022 dohrála odpolední 6. liga, tak na centrum Bowling Darts Rubín pokračovalo další ligové klání a finálový den. Tentokrát se sešla 5. liga Brna a po odehrání posledního hracího kola si převezla ceny za celou soutěž. V posledním kole zvítězil tým Zoombi se ziskem 13 bodů, nejvyšší náhozem 539 bodů a nejlepším průměrem 490,50 bodu. Nejlepším hráčem se stal Pavel Štěpán s průměrem 183 bodů, nejlepší hráčkou se stala Zuzka Kosová s průměrem 154,50 bodu. Nejvyšší nához 221 bodů nám předvedl Ladislav Dědič a teď už pojďme na celkové výsledky.

Titul v 5. lize Brna vybojoval se ziskem 105,5 bodu tým Club no.5 a může se tak radovat i z postupu do vyšší soutěže. Na druhém místě skončil tým Zoombi se ziskem 87 bodů a bronz urval tým Jitrnice se ziskem 76,5 bodu. Na čtvrtém místě zaručující účast v 5.lize Brna i pro nadcházející sezónu skončil tým Zabijáků se ziskem 71 bodů. Poslední pozici obsadil tým Supermax se ziskem 60 bodů.

Nejlepším hráčem celé soutěže se stal Pavel Štěpán s průměrem 169,75 bodu před Jirkou Mlaskačem s průměrem 169,25 bodu. Opravdu rozhodovala každá kuželka a pánové předvedli velký souboj do poslední hry finálové večera. Nejlepší hráčkou se stala Radka Valíková s průměrem 164,44 bodu a také Radka získala nejvíce bodů v kategorii užitečnosti, když za celou sezónu dokázala uhrát krásných 26,5 bodu. Nejvyšší nához 245 bodů celé soutěže předvedl Ladislav Dědič. A to je už opravdu všechno.

Tímto je ukončena jarní sezóna 5. ligy Brna. Jarní část ABL však ještě nekončí. Na řadě jsou Městská mistrovství a nejlepší hráči se poté sejdou 11.6.2022 v centru Xbowling Tišnov při Mistrovství regionu. Celorepublikové Mistrovství ABL se hraje v termínu 18. - 19. června 2022 v centru Xbowling Prosek (hotel Duo). Úplným závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.