BOWLINGHOLICI zvládli nejlépe neskutečné drama v 2. lize B SM

Historie20.ročník 2019podzim 2019severní Morava2.liga2.liga B4.hrací den

Tak to byl opravdu ten pravý finálový hrací večer, který viděl Bowling Jadran Frýdek-Místek v úterý 26. listopadu 20192. lize B regionu severní Morava. Totální tsunami proběhlo pořadím v tabulce a vše dopadlo úplně jinak, než jak vypadaly prognózy po třetím kole. Z vítězství se nakonec radují BOWLINGHOLICI (21,5 b. – celkem 76,5 b.), kteří dokázali smazat čtyřbodové manko na vedoucí tým a dokráčeli až k postupu do 1. ligy. Druhé místo vybojovala nečekeně ELEKTROWNIA RYBNIK (22 b. – celkem 75,5 b.), která se díky parádnímu výkonu vyšvihla na již zmíněné druhé místo ze čtvrté pozice. KMOTŘI (13 b. – celkem 72 b.) měli vše ve svých rukou, v čele tabulky slibný náskok, ale bohužel, závěrečný den jim nevyšel podle představ a tak se museli nakonec smířit až s třetím místem. S vidinou bedny se musela rozloučit KUZNIA RYBNIK (10 b. – celkem 60 b.), která obsadila nakonec čtvrté místo. Ale pozor, boje jako řemen nebyly pouze o nejlepší místa. I o záchranu se týmy rvaly o každý bodík a pohled na jejich bodový zisk to jen dokládá. Páté místo s jistotou druhé ligy nakonec urval FBC ŠENOV (15 b. – celkem 47 b.). Týmy na šestém a sedmém místě se bodově dokonce srovnaly a o pořadí a případném sestupu rozhodlo skóre. Šesté místo obsadili VAGONI (6,5 b. – celkem 44,5 b.) a sedmé místo tak připadlo týmu STELA PINS (17 b. – celkem 44,5 b.). Jak to bude se sestupy nebo baráží o 2. ligu se rozhodne po skončení všech třetích lig v regionu a zájmech jejich týmů hrát druhou nejvyšší soutěž ABL severní Moravy.

A můžeme jít na statistiky. Krzysztof Czula (Bowlingholici) se stal s průměrem 181,33 bodu hráčem večera a pojistil si tak i pozici nejlepšího muže skupiny díky celkovému průměru 174,79 bodu a se ziskem 18 bodů byl i nejlepší v užitečnosti. Ola Pagiela (Stela Pins) byla díky průměru 145,92 bodu vyhlášena nejlepší ženou. V posledním večeru předvedl nejvyšší nához 230 bodů Andy Juraszek (Bowlingholici), celkově nejlepší hru 245 bodů zahrál Janusz Bak (Kuznia Rybnik). Zbývají nám týmové statistiky. Nejvyšší nához 596 bodů si připsali KMOTŘI a o nejlepší celkový průměr 509,17 bodu se postarali BOWLINHOLICI.

Tímto nám skončila základní část ABL pro týmy 2. ligy B. Ovšem podzimní část zdaleka nekončí. Pokračujeme v lednu 2020, kdy se hrají OPEN Mistrovství měst (Xbowling ValMez, Bowling Academy Žilina, Bowling Jadran FM, GAJA centrum Třinec, Bowling SKY Ostrava) – OBSAZOVAČKY jsou již otevřené. Následuje Mistrovství regionu (Bowling SKY Ostrava – neděle 12.1.2019), Baráže mezi ligami a o postup na MČR ABL (Xbowling ValMez a Bowling Jadran FM – 14. a 15.1.2020) a vše vyvrcholí 18. – 19. ledna 2020, kdy se v centru Bowlingzone Pardubice uskuteční Mistrovství ČR ABL.

Díky všem za krásné zápasy a parádní atmosféru při ligových soubojích ABL. Všem přejeme krásné a pohodové Vánoce a v lednu na viděnou.