Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Bowling Dart Rubin dokonale zmrazil všechny favority

23. ročník 2022jaro 2022střední & jižní Morava1.liga1.liga Titul1.hrací den

Bowlandu Olomouc se ve čtvrtek 12.5.2022 rozehrála úvodním hracím dnem nadstavbová část 1. ligy o Titul regionu střední & jižní Morava. Tato finálová skupina má již několik sezón pravidelné účastníky, z nichž se vždy rekrutuje pár favoritů podle aktuální formy. Občas, jen tak nakouknout a pozdravit, nechají sem tam i jiný tým. A nejinak tomu bylo i ve čtvrtek.

Opravdu bylo? Papír snese hodně a tentokrát by to bylo řádně červeně seškrtáno. Takto vyrovnaný úvodní večer jsme opravdu snad ještě nezažili. Vždyť do odvet půjde s reálnou šancí na titul hned ŠEST týmů. Dokonale všechny favority zaskočil nováček 1. ligy, Bowling Darts Rubin (27,5 b. – celkem 30,5 b.). Zahrál opravdu velmi dobře, v tomto kole byl nejlepší a propracoval se i do čela celkové tabulky. O spolufavoritech skupiny nebudeme jednotlivě psát, protože ti jsou teď naskládáni čtyři za sebou. Prvním z nich je na druhém místě ProBowling 1 (23,5 b. – celkem 28,5 b.) a o 1,5 bodu zpět je třetí Matrix (22 b. – celkem 27 b.). Na čtvrtém a pátém místě máme šampiony, kteří od podzimu 2015 povolili pouze Matrixu a ProBowlingu (každému 1x) poznat chuť Mistra regionu. 4x to byl aktuálně čtvrtý Killer Shot (18,5 b. – celkem 25,5 b.) a 5x Xbowling Tišnov A (16 b. – celkem 23 b.), zatím na páté pozici. Černý kůň každého finále, CarCiton-Limit (19 b. – celkem 22 b.), uzavírá tuto TOP šestku skupiny. Velká snaha se v žádném případě nedá upřít mančaftům na sedmém a osmém místě, družstvům BO Litovel (7 b. – celkem 8 b.) a Xbowling Tišnov B (6,5 b. – celkem 7,5 b.), ale ta absolutní špička je přece jen o trošku vyšší level.  

A bychom to neprodlužovali, tak již jen krátce ke statistikám prvního kola. Hráči večera se stali Ondra Kotrla (ProBowling 1) s průměrem 217,57 bodu a nejvyšším náhozem 278 bodů a Jana Lébrová (CarCiton-Limit) s průměrem 199,57 bodu. Největším bojovníkem byl Honza Hoschna (BDR) se ziskem 6 bodů. Týmové statistiky ovládly jihomoravské mančafty, které kvalitně nakoupily rodilé hráče z Prahy, Ostravy či Opavy. Nutno dodat, že jak ProBowling, tak i BDR, má alespoň jednoho kmenového hráče z vesnice u Vídně. A teď do mne kamenem. Takže nejvyšší nához 681 bodů si připsal Bowling Darts Rubin a nejlepší celovečerní průměr 627,86 bodu zahrál ProBowling 1.

Z opravdu parádního a dramatického úvodního hracího dne 1. ligy o Titul St.&JM je to vše. K rozhodujícímu druhému kolu, které se hraje ve čtvrtek 26.5.2022 od 18:00 hodin, se přesuneme do centra Bowling Brno. Po skončení večera proběhne vyhlášení výsledků jarní části 1. ligy. Díky opravdu všem hráčům a hráčkám za krásný bowlingový večer a těšíme se na Vás.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz