Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

BO Litovel je zpět v 1. lize!!!

18.ročník 2017podzim 2017střední & jižní Morava2.liga2.liga A (střed)6.hrací den

Závěrečný a současně i finálový hrací den 2. ligy A (STŘED) se vším všudy viděl Bowland Šantovka Olomouc v sobotu 2.12.2017. A jak se předpokládalo, bylo o co hrát až do úplně posledního hodu soutěže.

Pojďme si tedy přiblížit tento závěrečný hrací den. BO Litovel (150,5 bodu) dal všem jasně najevo, že to s návratem mezi regionální elitu ABL myslí smrtelně vážně. Hned v prvním zápase porazil svého jediného soupeře BO Chomoutov 5:0 a mohl začít slavit zasloužený postup. BO Chomoutov (127 bodů) touto prohrou dal svým soupeřům na chvíli šanci na 2. místo, jenže se rychle otřepal a již si své tvrdě vybojované 2. místo dokázal udržet. O 3. místo zápolily ještě dva zápasy před koncem dokonce 4 týmy. Nakonec se boj zúžil na Devils a Sedláky. A útok ze zadních pozic slavil úspěch. Až z páté pozice zaútočili Devils (118 bodů) a vytoužený pohár je jejich. Smutek po výborném celém podzimu tak patří Sedlákům (116 bodů) na bramborové pozici. I BO-IMPORT (113 bodů) pošilhával po bedně, ale ve vyrovnané skupině nakonec 5. místo. Padavky (110,5 bodu) začaly výborně, ale bohužel, po pádu tabulkou se z šestého fleku již nedokázaly vyhrabat. Na 7. místě končí SK Skivelo (94 bodů), ještě na jaře hrající 1. ligu. Prostě takto krásně těžká a vyrovnaná byla 2. liga A a její podzimní část roku 2017.

Copak nám říkají celkové statistiky? Dáme přednost ženám. Celkem nastoupilo k soutěži 10 žen, což je zřejmě nejvyšší číslo v celém regionu a za to patří velký paleček nahoru všem hráčkám. Mezi nimi dominovala Katka Janošcová (BO Chomoutov), která pro svůj tým získala 25,5 bodu. Tímto počtem předčila i všechny muže. Svůj hráčský průměr pak stanovila na krásných 181,68 bodu. Nejvyšší nához patří Svatce Štýbnarové (BO Litovel) – úctyhodných 278 bodů. Mezi muži byl k vidění nádherný souboj spoluhráčů z BO Litovel – Boba Deáka a Honzy Juřeny. Bobovo domácí kulinářství u udírny způsobilo, že měl vše ve svých rukou Honza. A poslední hrou, kdy potřeboval zahrát min. 205 bodů, to dokázal. Rovných 205, kdy dokázal dát v 10. frame „krocana“, přikleplo Honzovi Juřenovi titul nejlepšího muže s průměrem 189,75 bodu a o 2 setiny bodu odsunul Boba na 2. místo. Bobu Deákovi zůstal „pouze“ absolutně nejvyšší nához 2. ligy – krásných 288 bodů. A BO Litovel potvrdil svou nadvládu i nejvyšší týmovou hrou – vynikajících 719 bodů.

Tímto končí naše reporty ze základní podzimní části ABL 2017. Hned začátkem ledna 2018 začne kolotoč dalších bojů. Městská mistrovstvíMistrovství regionubaráže o ligy a o postup na MČR ABL do Pardubic. Sledujte pozorně webové stránky Xbowlingu Tišnov a ABL, kde budeme postupně přinášet termíny a obsazovačky jednotlivých lednových akcí. Všem hráčům přejeme krásné svátky vánoční a zase brzy na viděnou.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz