BC Valaši team v čele 5. ligy po 1. HD

24. ročník 2023jaro 2023severní MoravaXbowling ValMez5.liga1.hrací den

Třetí skupinou pokračoval v úterý 14. března 2023 start jarní části ABL v Xbowlingu ValMez. Tentokrát 5. liga bohužel neměla tu čest být premiantem, nicméně to většině týmů této skupiny vůbec nevadilo a na svůj úvodní večer se zodpovědně připravily. A jako vždy to byla zase parádní jízda.

Po postupu Kuchtíků s Andílky do 4. ligy se ke zbylým čtyřem týmům (BC Valaši team, Republika, Hafani a Pulci) přidali kopřivnický Fonan a zlínský Moribundus a jen samotný pohled na sestavy družstev nabízel mnoho variant, které by mohly provázet 5. ligu na jaře. A o nějakém velkém favoritovi už nemohla být vůbec řeč. Samozřejmě, že v myšlenkách nějaké náznaky o spolufavoritech byly, to ne že ne.

Nakonec vyšel úvodní večer nelépe družstvu BC Valaši team (19 b.), když kolem prošel bez prohry a svou vedoucí pozici potvrdil vítězstvím i v závěrečném zápase s týmem Fonan (16 b.). Ten i přes dvě prohry potvrdil svou roli černého koně skupiny a jednoho z aspirantů medailových postů. Příjemně překvapili třetí Hafani (15 b.) a čtvrtí Pulci (13 b.) a uvidíme, jak se jim povede v dalších hracích dnech. V hodně kombinované sestavě nastoupil Moribundus (10 b.) a čeho se dočkal kapitán Republiky (2 b.) Karel Dohnal od svých spoluhráčů, to raději nebudeme komentovat.

A ještě tady máme rekapitulaci statistik prvního kola. Hráči večera se stali Radim Hruškovský (Fonan) s parádním průměrem 200,40 bodu a ziskem všech 5 bodů a Nikola Daňková (Pulci) s průměrem 157,33 bodu. Nejvyšší nához, krásných 247 bodů, zahrál Ladik Stodůlka (Hafani). Týmové statistiky ovládl Fonan díky nejvyššímu náhozu 561 bodů a nejlepšímu večernímu průměru 526,20 bodu.

Tímto máme za sebou úspěšně zvládnutý první hrací den 5. ligy. K druhému kolu se v Xbowlingu ValMez sejdeme za 14 dní, v úterý 28.3.2023, začátek v tradičních 18:00 hodin. Díky všem za parádní bowlingový večer a těšíme se brzy na viděnou.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz