6. ligu Tišnov vyhráli Úsušáci!

Historie18.ročník 2017podzim 2017střední & jižní MoravaXbowling Tišnov6.liga6.hrací den

6. Amatérská Bowlingová Liga Tišnov má za sebou finálový hrací večer, který rozhodl o vítězi celé soutěže. Po velice napínavých bojích rozhodl o vítězi až poslední vzájemný zápas mezi Úsušáky a Odpadlými Lamami. Ze vzájemného zápasu vyšli lépe Úsušáci, kteří se tak stali vítězi celé soutěže.

Bodové rozdíly po 5. večeru byly malé, a tak o celkovém pořadí rozhodoval každý zápas. Na celou skupinu ztráceli od začátku Římané 2, kterým se letošní sezóna nepovedla úplně dle představ. Švihákům bedna utekla pouze o pár bodů, a tak se o umístění na bedně porvaly týmy ESBIČAOdpadlé Lamy a Úsušáci. Jak již bylo řečeno, o konečném pořadí se nakonec rozhodovalo až v posledních framech. Zkrátka parádní průběh ligy.

A jak celá soutěž dopadla? 1. místo Úsušáci (104,5 bodů), 2. místo Odpadlé Lamy (95,5 bodů), 3. místo ESBIČA (93 bodů), 4. místo Šviháci (86 bodů) a 5. místo Římané 2 (71 bodů).

Celkové statistiky: Hráčem, který posbíral téměř všechny NEJ byl tentokrát Standa Joska (Úsušáci). Standa uhrál nejvyšší průměr soutěže 162,70 a získal 26 bodů. Nejvyšší nához soutěže zahrál Jara Procházka (Šviháci), který uhrál 214. Nejlepší ženou skupiny byla Alča Flídrová (Odpadlé Lamy). Nejlepším týmem skupiny byli Úsušáci s průměrem 442,17. O nejvyšší týmový nához se postarali Římané 2, kteří zahráli nához 535.