5. ABL Tišnov = 5 týmů?

Historie20.ročník 2019podzim 2019střední & jižní MoravaXbowling Tišnov5.liga1.hrací den

Svůj první hrací večer odehrála v nové podzimní části 20. ročníku ABL i 5. ABL Tišnov. Do 5. ligy nám nakonec nastoupilo pouze 5 týmů, protože Kolomajzna svoji účast tentokrát vzdala. Vytvořil se tak prostor pro trénování jiných týmů, které tak budou v 5. lize ochotně asistovat. Vítězem prvního kola se stal nováček v lize MARK IT ZERO.

Jak bývá zvykem ve skupinách, kde vypadne nějaký tým, tak zbývající týmy mají vždy 5 bodů k dobru. Tyto body občas rozhodují konečné pořadí, ale to je teď aktuálně hudba budoucnosti, protože před námi je ještě dalších pět HD, tedy minimálně 25 utkání každého týmu.

První kolo nejlépe zvládl MARK IT ZERO (20 b.). Druhé místo ukořistili pánové z EMILY (19 b.). Simpsonovi Tišnov (15 b.) tentokrát odehráli v čistě ženském složení a dámy uhrály 3. místo. Čtvrté místo patří Odpadlým Lamám (12 b.). Páté místo zatím patří Švihákům (7 b.), kteří se musí v 5. lize pořádně rozkoukat. Ochotného sparinga dělal v páté lize tentokrát prvoligový Xbowling Team.

Nejlepším hráčem kola byl Martin Kadeřábek (EMILY), když uhrál průměr 188,75. Nejlepší ženou byla Eliška Janečková (Simpsonovi Tišnov) s průměrem 146,80. O nejvyšší nához kola se postaral Tomáš Kolařík (MARK IT ZERO), který zahrál 246. Nejužitečnější hráči byli Tomáš a Honza Kolaříkovi (MARK IT ZERO), když oba získali 5 bodů. Týmově se nejlépe dařil již několikrát zmíněnému MARK IT ZERO. Tomuto týmu patří nejvyšší průměr 503,60 a nejvyšší nához 547.

První kolo 5. ABL Tišnov je za námi. Druhé je na programu 24. 9.18:30 na centru Xbowling Tišnov. Budeme se na Vás těšit!