3H s obrovským náskokem vítězí v 5. lize FM

Historie20.ročník 2019jaro 2019severní MoravaFrýdek-Místek5.liga6.hrací den

5. ABL Frýdek-Místek hlásí – DOBOJOVÁNO. Závěrečný šestý hrací den této skupiny se v místním centru Bowling Jadran uskutečnil ve čtvrtek 2. května 2019. Horký kandidát postupu do 4. ligy 3H (20,5 b. – celkem 120,5 b.) potvrdil své kvality na výbornou, zvládl úskalí závěrečných zápasů a opravdu s obrovským náskokem 24,5 bodu se zcela zaslouženě stává vítězem 5. ligy. Druhé místo je ve správných rukou SURIKATURS (11 b. – celkem 96 b.), kteří byli po tři kola více než vyrovnaným soupeřem 3H a jako jediní určitou dobu mohli také pomýšlet na vítězství. V boji o třetí místo byli nakonec úspěšnější DRACI (17,5 b. – celkem 86 b.). Ti tento post na bedně dokázali udržet před finišujícím SRANDA TÝMEM (11,5 b. – celkem 78,5 b.), který tak obsadil čtvrté místo. Páté místo připadlo týmu DOBRÁCI (11 b. – celkem 47,5 b.) a mohlo by to být ještě lepší umístění, kdyby dokázali předvést výkony tohoto kola i v jiných večerech. Příště už budou na své soupeře lépe připraveni. Tabulku nám uzavírají šestí ICE SHARKS (3,5 b. – celkem 21,5 b.). Těm jarní část ABL vůbec nevyšla podle přání, ale na podzim může být vše úplně jinak. A myslíme si, že také bude.

A jdeme shrnout statistiky jak závěrečného kola, tak celé jarní části. Hráčem večera se stal Mira Zedník (3H) s parádním průměrem 187,60 bodu a nejvyšším náhozem 213 bodů. Mezi děvčaty zahrála nejlepší průměr 152,80 bodu Katka Barčáková (Draci). Pro své týmy pak MiraKatkou vybojovali 4,5 bodu. Nejvyšší nához 537 bodů předvedl tým 3H.

Celkově se nejlepšími hráči 5. ligy stali Mira Zedník s pěkným průměrem 174,97 bodu a Dáša Dvořáková (Sranda Tým) s průměrem 157,56 bodu. Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Rosťa Hovězák (3H), který vybojoval 23 bodů. Nejvyšší nához má hodnotu 221 bodů a autorem byl Jarda Urban (Surikaturs). V týmech zahrál nejlepší hru soutěže vítězný 3H, když v druhém HD ukoulel pěkných 573 bodů.

Dobojováno jest. Ceny jsou rozdány, vítězným týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na 3. – 4. června 2019 máme naplánované Mistrovství Frýdku-Místku ABL jednotlivců. Toto mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu Valašské Meziříčí v neděli 9. června 2019. Více informací najdete na ABLwebu. Díky za krásné bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou.