3. liga zažila hooodně bláznivý a dramatický večer

Historie23. ročník 2022jaro 2022severní MoravaXbowling ValMez3.liga3.hrací den

V centru Xbowling ValMez ukončila ve středu 20.4.2022 nejvyšší domácí soutěže, 3. liga, první polovinu základní části ABL. První dva dny nám názorně ukázaly, jak fungují přesýpací hodiny a my jsme jen netrpělivě čekali, co zase nového a jiného přinese tento 3. HD. Potvrdí Zákulisí svůj post lídra, probudí se znovu Šalamouni nebo se vytáhne jiný tým, jako minule Dravci?

Ovšem to, co skutečně tento večer přinesl, to se vymyká všem papírovým předpokladům. Zápas od zápasu, kolo od kola se měnilo pořadí a po 4. zápasech byl rozdíl mezi průběžně 1. (Za řekou – 11,5 b.) a 6. (Fabuland – 9 b.) týmem večera pouze 2,5 bodu! Takže asi bude nejdůležitější rekapitulace posledních zápasů.

Tady se potkal uktuálně vedoucí tým 3. ligy Zákulisí (14,5 b. – celkem 44,5 b.) s úřadujícím mistrem ValMezu, Šalamouny (10 b. – celkem 37,5 b.) a skončilo to drtivým vítězstvím 5:0 lídrem skupiny. Tím pádem si Zákulisí posílilo pozici na 1. místě a pro Šalamouny to znamenalo opět propad v tabulce a dokonce až na 4. místo. Dále se střetl Fabuland (13 b. – celkem 40 b.) s Lotr týmem (11 b. – celkem 27,5 b.). Oba mančafty předvedly výborný výkon, své nejlepší hry večera, ale nakonec se štěstí přiklonilo na stranu Fabulandu, který zvítězil 4:1 a postoupil na průběžné 2. místo. Naopak Lotr tým zůstal na 6. místě a zase bodík ztratil. V posledním zápase se střetly dva vedoucí týmy večera, Dravci (14 b. – celkem 39,5 b.) a Za řekou (12,5 b. – celkem 36 b.). Již podle bodů asi tušíte, jak tento zápas dopadl. Z Dravců se stala pořádná štika, a po vítězném souboji s „řekou“ 4:1 se již prodrala na 3. místo. Poraženému týmu tak zůstaly oči pro pláč a i nadále 5. místo. Bodové rozdíly prvních pěti týmů minimální, jen Lotříci již ztrácí trochu více a tak nás čeká krásná druhá polovina soutěže.

A ještě statistiky tohoto třetího kola. Hráčem večera se stal Karel Orság (Za řekou) s průměrem 188,40 bodu, nejvyšším náhozem 235 bodů a ziskem 4 bodů. Stejný počet bodů získal pro Fabuland také Marek Irgl. Hráčkou večera pak byla Janča Orságová (Za řekou) s průměrem 162,00 bodu. Do týmových statistik se zapsalo nejvyšším náhozem 563 bodů Zákulisí a nejlepší celovečerní průměr 508,80 bodu zahráli Dravci.

Máme tedy za sebou 3. hrací den 3. ligy. Druhou polovinu soutěže rozjedeme 4. kolem za 14 dní, ve středu 4.5.2022, začátek v tradičních 18:00 hodin. Díky všem za parádní bowlingový večer a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.