3. D liga ABL měla na programu svůj poslední čtvrtý hrací den.

Historie19.ročník 2018jaro 2018Praha/střední Čechy3.liga3.liga D4 hrací den

Ten se hrál na pražském Chodově. Ještě před samotným zahájením jako dohrávku z minulého kola si to rozdaly týmy na druhé resp. třetím místě  Goller a Bowlingovaskola.cz. V té vyhrála Bowlingovaskola.cz 4:1 a navýšila tak náskok na Goller a zároveň se přiblížila na dohled čtyř bodů vedoucímu JB Miramare 1807.

Hned ale další kolo se utkal Miramare s Bowlingovaskola.cz a svůj náskok opět o navýšil výhrou 4:1. Miramare tak bylo jasným favoritem na vítězství a v průběhu večera to jen potvrdilo. Nakonec zvítězilo s jasným náskokem 9 bodů a zaslouženě postupuje do druhé ligy. Bowlingovaskola.cz sice nedosáhla na absolutní vítězství, ale stříbro jí zajistilo právo na účast v baráži o postup do druhé ligy. Po výborné výkonu pak bronz bral tým Master Praha, kteří celý večer vlastně vyhrál, a to mu pomohlo ke skoku o dvě příčky výše.

Na opačné tabulky bojovaly dva týmy o to, kdo bude sestupovat rovnou a kdo půjde do baráže o záchranu. Nakonec úspěšnější byl Family S a přímo sestupuje tým Kučerovci.

Nejlepším a zároveň nejužitečnějším hráčem ligy se stal Šimůnek Radovan s hezkým průměrem 184,29 bodů a 21 body za vítězství. Nejlepší ženou byla vyhlášena Lenka Kuřínská s průměrem 151,58 bodů.