Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

1. liga Stř. & JM zná zachráněné a sestupující týmy

19.ročník 2018podzim 2018střední & jižní Morava1.liga1.liga Udržení2.hrací den

Bowlingu Brno uzavřela v úterý 4.12.2018 svou podzimní část ABL 1. liga o Udržení. Ještě v úterý ráno to vypadalo, že na svůj rozhodující 2. HD dorazí všech sedm týmů, bohužel, BO Litovel nakonec nesložil tým. Zbylých šest týmů dorazilo včas a úderem 18. hodiny mohly vypuknout boje o záchranu 1. ligy pro jarní část ABL.

Vzájemné souboje o čtyři místa, zajišťující účast v 1. lize nakonec zvládl nejlépe SK CNC PRODUKT B (19 b. – celkem 41 b.), když porazil v klíčovém zápase CarCiton-Limit 5:0 a z prvního místa skupiny jej nesesadila ani prohra s Padavkami. CARCITON-LIMIT (19 b. – celkem 39,5 b.) bojoval až do úplného konce o každý bod a i když skončil „až“ druhý, pocit z dobře vykonané práce převládal. Třetí místo vybojoval dlouholetý účastník 1. ligy SK BOWLING ROŽNÁ (13 b. – celkem 34 b.) a opět prokázal, že mezi regionální elitou je právem. Čtvrtý nakonec skončil BO LITOVEL (0 b. – celkem 23,5 b.), který si i přes neúčast v tomto večeru také s jistou na jaře 1. ligu zahraje a to díky vynikajícímu 1. HD.

Žádný jiný tým se již výše nedostal. V baráži tak budou muset zabojovat pátý XBOWLING TIŠNOV B (5 b. – celkem 18 b.), který střídal lepší hry s ne příliš vydařenými a CK APOLLON (10 b. – celkem 15 b.) na šestém místě. Tento tým doplatil na svou neúčast v 1. HD. Do 2. ligy A (STŘED) tak sestupují po půl roce mezi regionální elitou PADAVKY (9 b. – celkem 10 b.), které rovněž v 1. HD absentovaly a 2. ligu B (JIH) si na jaře zahraje již předem avizovaný sestupující ČEZAR.

A jdeme na statistiky. Hráčem večera byla tentokrát žena a to Eva Štefková (CarCiton) s průměrem 197,60 bodu, která tak předčila všechny muže. Nejlepším z nich byl Filip Křižka (CNC) s průměrem 194,60 bodu a vybojovanými 5 body pro svůj tým. Nejvyšší nához večera 237 bodů patří také ženě a to Kristíně Köglerové (Xbowling). Nejlepší týmovou hru 599 bodů zahrál SK CNC PRODUKT B. Ještě nám zbývá doplnit celkové statistiky. Nejlepším mužem skupiny se stal Miroslav Křesťan (CarCiton) s průměrem 189,05 bodu a nejvyšším celkovým náhozem 257 bodů, který se mu podařilo zahrát v 2. HD základní části. Ještě o něco lepší byla jeho spoluhráčka Jana Lébrová s průměrem 189,66 bodu a současně se také stala nejužitečnější hráčkou, když získala celkem 23 bodů. Co se týče týmů, tak nejlepší hru předvedl výkonem 661 bodů hned v 1. HD základní části SK CNC PRODUKT B.

Pro hráče a týmy 1. ligy o Udržení tak skončila podzimní základní část ABL roku 2018. Jako již tradičně nás začátkem ledna čekají Městská mistrovstvíMistrovství regionu a samotné republikové finále ABL družstev a jednotlivců. Sledujte prosím pozorně webové stránky ABL (region st. & jižní Morava a Express zprávy), kde postupně budeme zveřejňovat další informace.

1. liga o Udržení má své vítěze i poražené, má svého bowlingového krále a bowlingovou královnu a nám tedy zbývá nakonec poděkovat všem zúčastněným týmům a hráčům za krásné bowlingové večery. Takže, nejpozději v jarní části již 20. ročníku ABL zase na viděnou. Přejeme všem krásné a pohodové vánoční svátky.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz