Ženy ovládly Finále B regionu Praha/střední Čechy

Historie18.ročník 2017jaro 2017Praha/střední ČechyFinále kategorie B

Strašnický Xbowling hostil ve středu 21.6. finále ABL jednotlivců kategorie B tedy hráčů, kteří měli v uplynulém ročníku ABL průměr do 160 bodů.

Díky tomu že se někteří hráči omluvili že se finále neúčastní tak se změnil systém hry a to tak že všichni hráči odehráli nejdříve 3 hry v kvalifikaci a podle dosažených výsledku si postupně vybírali pár drah na kterých si odehráli 4 finálová kola. V kvalifikaci nejlépe zahrál Michal Drážný, který zahrál 573 bodů a tak si vybíral dráhu na finále jako první.

Po dohrání kvalifikace a poté co si hráči vybrali dráhy na finále se začalo bojovat od nuly o titul vítěze kategorie B. Ve finále nejlépe zahrála Malcová Gabriela a stala se tedy letošní vítězkou. Dalo by se říct že až na jednu ,,slabší¨ hru kdy hodila 165, což je stále nad průměr 160 nedala nikomu ze soupeřů šanci a došla si tak pro první místo díky svým výkonům za celý večer zaslouženě. Její bodový zisk ve finále je 803 a k poháru za první místo vyhrála také bowlingovou kouli STORM Vivid.

Na druhém místě se umístila Sopková Irena, které k tomuto umístění pomohla velice povedená hra kdy v jednom kole získala 249bodů a rázem byla na bedně a mohla útočit na dnešní vítězku, ale ani dobrý výkon v posledním kole na lepší umístění nestačil, to jí určitě ale nemrzí a druhé místo je velice hezké umístění a díky tomu si odnesla pohár a bowlingovou tašku Ebonite. Na třetím místě skončil nejlepší hráč z kvalifikace a to Michal Drážný, který měl z třetího místa radost. Jelikož hraje rovnou koulí tak ho první cena tak nelákala, tašku na kouli prý také má a tak se mu nejvíce líbila třetí cena což byl soudek od Svijan s tekutou odměnou jakou si určitě při oslavě užije :D.

Všem hráčům děkujeme za účast na dnešním turnaji blahopřejeme k dosaženým výsledkům.