Z podzimního fackovacího panáka je FF Team lídrem 6. ligy

24. ročník 2023jaro 2023severní MoravaXbowling ValMez6.liga1.hrací den

6. liga uzavřela ve středu 15. března 2023 úvodní hrací dny jarní části ABL centra Xbowling ValMez. Už už to vypadalo (jako několikrát), že skupina bude šestičlenná, ale nakonec do ligových bojů zasáhlo pět družstev plus Sparing ValMez, v kterém jsme moc rádi přivítali zpět hráče týmu Za řekou.

Také musíme hned z kraje přivítat v naší velké ABL rodině dva čistokrevné nováčky, Kotěhůlky a Těsně vedle. Do dalšího účinkování jim přejeme hodně sportovního štěstí, neutuchající bojovnost a trpělivost. Té je potřeba asi nejvíce, protože pravidelný trénink je jedna věc, v každém případě suprovní a hodně důležitá a druhá je ligový zápas. Tady již nám pracuje naše hlavinka a ta potvrůrka ne vždy poslouchá tak, jak má.

Příkladem budiž FF Team (21 b.). Během podzimních 6 hracích dnů si připsal celkem 8 vítězných zápasů a hned v úvodním kole jarní části jich nasbíral 5!!! Z nedávného otloukánka je najednou vedoucí tým 6. ligy. Jen tak dál. Na druhém místě máme služebně jednoho z nejstarších účastníků ABL, tým For Fun (17 b.), který je již takovým naším lekorem v „zaučování“ nováčků v ABL, aby je pak vypustil do vyšší soutěže, a sám brouzdá vody nejnižší ligy. Na třetím místě máme prvního z premiantů, Kotěhůlky (14 b.). Kladná zápasová bilance 3:2, slušný rozjezdový průměr, takže za nás paleček nahoru a proč ne hned bojovat o bednu, že? Potenciál tady určitě je. Dalším z ostřílených harcovníků jsou Ogaři (13 b.) a že jsou zatím čtvrtí? To nevadí, my víme, že umí zbrat a stále je potřeba s tímto mančaftem počítat. Druhý z nováčků, tým Těsně vedle (10 b.) hned na úvod sebral 10 bodů, vybojoval vítězný zápas s Ogary a opravdu je to slušný vstup. FF Team by to mohl potvrdit. Ten, při své premiéře před rokem, urval první vítězný zápas až v 3. HD. Takže asi tak. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Sparing Team. Tahle konfrontace s vítězem naší podzimní 3. ligy a aktuálním účastníkem 2. ligy SM je pro hráče všech týmů (i Sparingu) více důležitá, než si sami myslí a dokáží si připustit. Věřte našim zkušenostem. Tady se právě na plné obrátky zapojuje do tréninku ta výše zmíněné hlavinka. Výsledky Sparingu z 1. HD jsou připravené k prostudování ZDE.

Zbývá doplnit statistiky prvního kola. Hráči večera se stali Radomír Střítězský (Fof Fun) s průměrem 182,33 bodu a Martina Mičolová (Kotěhůlky) s průměrem 160,33 bodu. Plný počet 5 bodů vybojovala pro Ogary Šárka Kovářová a nejvyšší nához 210 bodů zahrál Miroslav Bazalka (FF Team). Týmové statistiky ovládl FF Team díky nejvyššímu náhozu 515 bodů a nejlepšímu večernímu průměru 475,60 bodu.

A to by tak bylo z úvodního hracího dne 6. ligy Xbowling ValMez vše. K druhému kolu se sejdeme za 14 dní, ve středu 29.3.2023, začátek v tradičních 18:00 hodin. Díky všem za parádní bowlingový večer a těšíme se brzy na viděnou.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz