Vydařený 2. HD vynesl DRAVCE do čela 5. ligy FM

Historie21.ročník 2020jaro 2020severní MoravaFrýdek-Místek5.liga2.hrací den

Ve čtvrtek 12. března 2020, v podvečer nového vládního nařízení – Vyhlášení nouzového stavu, se v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek stihnul odehrát druhý hrací den 5. ligy. A byl to den s velký D především týmu Dravci (22 b. – celkem 39 b.), který neprohrál jediný zápas, HD vyhrál tzv. o parník a probojoval se s přehledem do čela tabulky. Naopak Dobráci (9 b. – celkem 27 b.) zažili pravý opak. Tým úvodního kola vyhrál pouze jeden zápas a na druhém místě je jen díky vyrovnanosti zbylé pětice skupiny. O bodík zpět zůstává i nadále na třetím místě Sranda tým (9 b. – celkem 26 b.). Více se naopak dařilo týmům, které byly v tabulce před tímto kolem v druhé polovině. Sice zůstávají na svých místech, ale bodově se přiblížily vedoucí trojici. Dokonce čtvrtý Havr tým (12,5 b. – celkem 24,5 b.) byl druhý nejlepší ve čtvrtečním kole a na třetí místo snížil ztrátu na pouhého 1,5 bodu. Boj se nám svádí také o páté místo, na kterém jsou nyní Štístka (10,5 b. – celkem 18,5 b.), ovšem pozor. Velmi dobře zahrál celkově šestý Hexenclub (12 b. – celkem 15 b.) a díky tomutu výkonu se stal nejlepším třetím mančaftem večera.

A jdeme na statistiky kola. Hráči večera se stali Jaroslav Urban (Havr tým) s průměrem 158,80 bodu a Katka Barčáková (Draci) s průměrem 155,00 bodu. JardaKatkou pak získali pro své týmy ještě plný počet 5 bodů. Nejvyšší nához si nepřipsal žádný z mužů, ale Miloslava Lesniaková (Draci), když ukoulela 190 bodů. V týmových statistikách zazářili DRACI díky nejvyššímu náhozu 548 bodů a celovečernímu průměru 461,60 bodu.

Tímto máme za sebou druhý hrací den 5. ligy Frýdek-Místek. Kdy se v Bowlingu Jadran sejdeme k třetímu kolu, to v tuto chvílí z důvodu vládního nařízení zatím nevíme. V každém případě všem hráčům přejeme pevné nervy a hodně zdraví a věříme, že se celá koronavirová epidomie dostane co nejdříve pod kontrolu. Sledujte prosím náš ABLweb. Jakmile bude moci naše soutěže pokračovat, ihned Vás budeme informovat.