Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Velmi vyrovnaná skupina O udržení v 1. lize Středních Čech.

20.ročník 2019podzim 2019Praha/střední Čechy1.liga1.liga Udržení1 hrací den

V pondělí 4. listopadu odehrála svůj 1. hrací den skupina O udržení v 1. lize ABL Středních Čech na Říčanském Bowlingu Vojkov. Bohužel i zde jsme byli svědky šířícího se nešvaru této sezóny, když z posléze zjištěných údajných zdravotních indispozic většiny hráčů neočekávaně nedorazili SKB Praha, čímž ostatní týmy rázem získali rovnou 5 bodů do tabulky a je zřejmě rozhodnuto o prvním přímém sestupujícím. Ostatním se poštěstilo mít postupně v každém kole jednoho volného zápasu a tak i díky tomu se byla průběžná tabulka a pořadí lehce zkreslené.

Tím, kdo měl výhodu bodů zdarma jako úplně poslední, byli BK Family Fitness, kteří i bez této berličky začali impozantně a polovinu večera se pasovali do role nejvážnějších adeptů udržení se. Avšak postupně ztráceli dech, dopředu se drali Big Lebowski Abides, posílené Scentrum Benešov a zejména Sash Bowling Celnice. Pánové způsobem nenápadným sbírali bodík po bodíku, usadili se na čele tabulky a nikoho již před sebe nepustili. Po dohrání všech duelů a dopočtení bonusových bodů ze základních skupin obou 1. lig své vedení stvrdili. 7 bodů navíc využilo i nepříliš výrazné Notaxo X, které přípočet katapultoval na průběžnou stříbrnou pozici a oba týmy tak mají před druhým alias závěrečným hracím dnem na Best Bowlingu Zličín (pondělí 18. listopadu) nejlepší výchozí pozici k setrvání v soutěži.

Avšak ani ostatní družstva nejsou ze hry, když tabulka je skutečně našlapaná a kupříkladu bronzové Scentrum Benešov ztrácí na vedoucí dvojici pouhý 1 bod. Letmým pohledem na tabulku a pětibodovém systému, kdy ve hře bude poměrně ještě bodů dosti, nelze tedy pasovat vůbec nikoho do výrazných favoritů v žádném směru. Uvidíme, koho nakonec potká postup i sestup přímý a kdo o svou existenci zabojuje v dodatkové baráži....

Z velké spousty výborných i vynikajících osobních počinků vybíráme alespoň těsně pod branami Gold VIB Clubu skončivší Davida Rumla (Scentrum Benešov) s výkonem 246 bodů a Petra Mráčka (BK Family Fitness) ještě o 1 bod vyšším. Do vybrané společnosti poté již patří Jan Růžek z vedoucího týmu díky 253 bodům i duo BK Techniky A Michal Seidl (256 bodů) a zejména Filip Jirásek, který bohužel marně atakoval při výkonu 299 bodů magickou hranici čisté hry.... Zrovna tak pouhopouhý 1 bod chyběl celému družstvu k pokoření bájné hranice 700 bodů a tak BK Technika A nastavila nejvyšší týmový výkon večera na hranici 699 bodů.

Nejlepším hráčem celkově je Jan Růžek díky průměru rovných 222 bodů a ženou pak jediná mezi vlčáky Lenka Mrkvičková (Scentrum Benešov) s průměrem taktéž rovným a sice 161 bodů. Titul Hráče Nejužitečnějšího patří Petru Mráčkovi s 6 body a je jediným neporaženým v konfrontacích hráče proti hráči, když závěrečné volné utkání již neabsolvoval.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz