Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Velký boj o Titul urval pro sebe XBOWLING TIŠNOV A v posledním zápase

21.ročník 2020jaro 2020střední & jižní Morava1.liga1.liga Titul2.hrací den

Parádní tečku udělal 2. HD 1. ligy o Titul regionu střední & jižní Morava za základní jarní částí ABL. Svědkem této události bylo ve čtvrtek 30. července 2020 centrum Bowland Olomouc. Stejně jako ve středu v Brně při bojích o Udržení měla i tato skupina dramatický a sportovní náboj po celý večer a výsledky odpovídaly skutečnosti, že se hraje o šampiona regionu.

Po úvodním HD byly mezi prvním až čtvrtým týmem celkem nečekané bodové rozestupy a tak nějak se předpokládala, že na domácí půdě si vedoucí Killer Shot udrží svou pozici. Jenže v tu chvíli druhý Xbowling Tišnov A přijel správně bojovně naladěn a chtěl odčinit neúspěch z podzimní části. Další v řadě byl obhájce ProBowling a také čtvrtý CarCiton-Limit nebyl ještě bez šance.

Hned od úvodního zápasu začal bod po bodu stahovat Xbowling A náskok na Killery a po šestém kole vzájemných zápasů bylo pořadí v čele bodově srovnané. V rozhodujícím zápase zvládl Xbowling A těžký zápas s nevyzpytatelným družstvem CarCiton-Limit poměrem 5:0 a současně se sledovalo, jak si vede Killer Shot s Matrixem. Výhra pouze 3:2 tak přinesla definitivní rozuzlení. Po roce se na trůn vrací XBOWLING TIŠNOV A (29 b. – celkem 58 b.) a získává svůj celkově čtvrtý šampionský titul. Vicemistrem regionu je tedy KILLER SHOT (22 b. – celkem 56 b.), na svůj pátý titul opět nedosáhl a na vítězství čeká již dva roky. Oba týmy si tímto zajistily přímý postup na MČR ABL. Souběžně probíhal také boj na dálku o třetí místo mezi družstvy ProBowling a Matrix. Oba týmy své poslední zápasy shodně prohrály poměrem 2:3, ProBowling s Xbowlingem B a Matrix s Killer Shot a tak se nakonec z třetího místa mohl radovat obhájce podzimního titul PROBOWLING (20 b. – celkem 46 b.), nepopulární brambora, čili čtvrté místo, tak zůstalo pro MATRIX (25 b. – celkem 45 b.).

Známe tedy první čtyři týmy. CARCITON-LIMIT (13 b. – celkem 36 b.) nedokázal navázat na velmi dobrý výkon z úvodního kola a končí tak na pátém místě. V hodně kombinované sestavě nastoupil DAMIAL (11 b. – celkem 29 b.), ale nevzdal to a uhrál konečné šesté místo. Závěr tabulky patří týmům, pro které je již samotná účast v této skupině vítězstvím. Vždyť sedmý XBOWLING TIŠNOV B (12 b. – celkem 23 b.) vyřadil v základní části silný Bowling Brno a stejně slušný čin předvedli osmí VALAŠI ZLÍN (8 b. – celkem 19 b.), kteří v základní skupině dokázali vyřadit ze hry družstvo Vapka-Nilfisk.

A můžeme si shrnout celkové statistiky. Hráčem 1. ligy o Titul se stal Honza Tříska (Killer Shot) s průměrem 219,03 bodu, kterého na tento post vystřelil fantastický průměr 252,33 bodu z tohoto finálového večera. Doposud vedoucí Ondra Surán (ProBowling) s průměrem 218,83 bodu tak byl sesazen na druhé místo. Oba dva hráči si zajistili přímý postup na MČR ABL jednotlivců. Mezi ženami kralovala opět Janča Lébrová (CarCiton-Limit) s průměrem 197,96 bodu. Také ona si zajistila přímou účast na republikovém mistrovství ABL. O nejvyšší nához se postaral hned v úvodním kole 1. ligy B Tomáš Vrabec (ProBowling), když dokázal zahrát maximální počet 300 bodů, čili PERFECT GAME. Nejpilnější sběratelskou včeličkou se stal Milda Kratochvíl (Damial), který pro svůj tým dokázel vybojovat celkem 32 bodů. Týmové statistiky ovládl Killer Shot díky nejvyššímu náhozu, krásných 749 bodů, které zahrál v 2. HD základní části a nejlepšímu celkovému průměru 626,71 bodu.

Tímto nám skončila základní jarní část ABL. Následuje soutěž jednotlivců a to přímo Mistrovstvím regionu, které se uskuteční v Xbowlingu Tišnov a jsou připraveny 4 rundy. Přihlásit se může každý hráč bez omezení, toto Mistrosvtví je OPEN. Hraje se ve středu 2.9.2020 (1 runda), ve čtvrtek 3.9.2020 (1 runda) a v neděli 6.9.2020 (2 rundy) a OBSAZOVAČKA je již otevřena. Pro přihlášení klikněte ZDE.

Týmové baráže mezi ligami a o postup na MČR ABL se odehrají na přelomu srpna a září v centru Bowland Olomouc, termín bude upřesněn příští týden. Sledujte prosím pozorně ABLweb a Obsazovačky. Jisté je jedno, že MČR ABL se uskuteční v Bowlingzone Pardubice 26. – 27. září 2020.

Díky moc za krásné bowlingové zápasy a těšíme se bzry na viděnou.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz