Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Válečci to zvládli a postupují do 1. ligy

24. ročník 2023jaro 2023střední & jižní Morava2.liga2.liga B6.hrací den

Xbowlingu Tišnov se ve čtvrtek 25. května 2023 odehrál závěrečný šestý hrací den 2. ligy B střední & jižní Moravy. V minulém večeru si připavili výbornou pozici pro závěrečné finále Válečci a při porovnání formy jednotlivých týmů v posledních HD se zdálo, že čtvrtek bude jen „formalitou“ a budeme brzy korunovat vítěze 2. ligy B.

Jenže tento fakt nevzali na vědomí Gule boys (23 b. – celkem 119,5 b.). Hlavně s tím nesouhlasil Karel Bajer, když zahrál svůj životní výsledek s průměrem 232,33 bodu, korunovaný v poslední hře náhozem 290 bodů! Bod po bodu Gule boys stahovali z náskoku a rozhodnout musely až závěrečné zápasy večera. Tady si to však již Válečci (17 b. – celkem 123 b.) nenechali vzít, přejeli 5:0 Simpsonovi a mohli začít slavit. Na nováčka 2. ligy velmi dobrý výsledek, vítězství a zajištěný přímý postup do 1. ligy B St.&JM. Gratulujeme.

Druhé místo, s právem účasti v baráži o 1. ligu, tak obsadili Gule boys. Třetí místo, tolik vytoužené, nakonec vybojoval CK Apollon (16 b. – celkem 96 b.) a ještě v průběhu večera, když měl Apollon třetí místo jisté, se přihlásil do baráže o 1. ligu. Zde je již potvrzený jeho start a také je informován tým BDR 2 a těšíme se na tento rozhodující zápas o 1. ligu. Krásný souboj o čtvrté místo svedly TŘI TETY (15 b. – celkem 86,5 b.) a Jdem to zkusit (18 b. – celkem 86 b.). Třebíčský mančaft dotahoval, dotahoval, ale nakonec čtvrté místo udrželi kuřimští hráči. Ve spodním patře tabulky pak najdeme šesté Simpsonovi Tišnov (8 b. – celkem 79 b.) a sedmý Xbowling Tišnov B (8 b. – celkem 40 b.). Zda tyto týmy sestoupí do 3. ligy, o tom se v tuto chvíli jedná a kapitány budeme informovat po odehrání baráží ABL, teré se hrají v Bowlandu Olomouc v pondělí 12.6.2023.

Nyní si ještě zrekapitulujme celkové statistiky 2. ligy B. Hráči skupiny se stali Karel Bajer (Gule boys) s průměrem 193,81 bodu, ziskem 30 bodů a nejvyšším náhozem 290 bodů a Markéta Gabrhelová (Válečci) s průměrem 162,72,17 bodu. Nejvyšší týmový nához 623 bodů zahráli v 5. HD Válečci.  

Tímto máme uzavřenou 2. ligu B St.&JM, ale jarní část ABL ještě nekončí. Je již otevřená obsazovačka na baráže družstev (ZDE), díky bonusům o 4 postupová místa na MČR ABL (pondělí 12/6) a také jsou otevřené i obsazovačky na Městská mistrovství (ZDE), kde si můžete vybrat jedno ze čtyř center. Následně pak v centru Bowling Blansko odehrají v sobotu 10. června 2023 nejlepší kvalifikovaní hráči Mistrovství regionu St.&JM. Bohužel, plánované Mistrovství ČR ABL se z technických důvodů neuskuteční, jak bylo slíbeno, na Moravě, ale hrát se bude opět v pražském centru Xbowling Prosek (17/6 družstva a 18/6 jednotlivci).

Nejlepším týmům a hráčům gratulujeme, všem děkujeme za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.

výsledky

Váš Xbowling Team – bowling Tišnov

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz