URNA nakonec přece jen obhájila titul Mistra severní Moravy

23. ročník 2022podzim 2022severní Morava1.liga1.liga Titul2.hrací den

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek se v úterý 29. listopadu 2022 rozhodlo o Mistru ABL severní Moravy. Svůj druhý a rozhodující hrací den zde totiž odehrála skupina 1. ligy o Titul. Po úvodním večeru před 14 dny v Ostravě si nejlepší pozici připravil k odvetám úřadující šampion regionu, URNA. S odstupem více jak 6 bodů na svou šanci čekala tříčlenná skupina složená z týmů Metal, Formprojekt a NO NAME.

Vezmeme to tentokrát od spodních pater tabulky. Již samotný postup do finálové skupiny je velkým úspěchem Rebelů (3 b. – celkem 11,5 b.) a co by za 7. místo v regionu daly například týmy Warriors, Orel Paskov či Tweeners. Na skvělý úvodní večer základní části již nedokázal v žádných HD navázat SK CNC Produkt A (8 b. – celkem 20 b.), ale i tak je po jarním velkém boji o záchranu 6. podzimní umístění krokem vpřed. Kelímci (15 b. – celkem 34,5 b.) ještě po minulém večeru měli šanci na bednu, ale soupeři byli tentokrát nad jejich síly a tak končí na 5. místě. Dalším týmem, který zůstal těsně pod pomyslnou bednou, je NO NAME (19 b. – celkem 39,5 b.), který přes veškerou snahu skončil na nepopulárním 4. místě.

Ve hře nám tak zůstaly poslední tři mančafty. Po prvním finálovém večeru se v domácím prostředí očekával útok Metalu (20 b. – celkem 43,5 b.), ale i když byl o něco lepší než vedoucí URNA, tak se najednou ve hře objevil jiný tým, který jej odsunul na konečné 3. místo. Skvělý večer totiž prožil Formprojekt (23 b. – celkem 45 b.), neprohrál jediný zápas a na samotný vrchol mu chyběly ve finiši pouhé 2 bodíčky. I tak získává Formprojekt díky 2. místu své historicky nejlepší umístění v ABL. Tím pádem je jasné, že po velkém boji přece jen vedení udržel a titul obhájil tým URNA (17 b. – celkem 47 b.). Po předlouhých 6 letech, od dob vlády Kemenanganu, tak má severní Morava opět družstvo, které dokázalo obhájit mistrovský titul. Gratulujeme.  

A nyní ke statistikám. Hráči večera se stali Radek Novák (Formprojekt) s krásným průměrem 225,67 bodu a nejvyšším náhozem 267 bodů a Anička Stromšíková (NO NAME) s průměrem 196,33 bodu. Radek i Anička prak pro své týmy získali shodně 5 bodů. Celkově se hráči 1. ligy o Titul stali Radek Novák s průměrem 200,09 bodu a nejvyšším náhozem 275 bodů a Iva Fojtíková (NO NAME) s průměrem 182,83 bodu. Nejužitečnějšími hráči pak byli Radek Novák a Ivan Mácha, když oba pro své týmy vybojovali 26 bodů. Do týmových statistik se zapsal nejvyšším náhozem 682 bodů Metal a nejlepší ligový průměr 553,96 bodu zahrál Formprojekt.

Tímto máme uzavřenou podzimní základní část ABL roku 2022. V lednu 2023 pak sezóna pokračuje. Čekají nás týmové baráže (OBSAZOVAČKY) a soutěže jednotlivců, Mistrovství měst a Mistrovství regionu a následně vše pak vyvrcholí Mistrovstvím ČR ABL, které se koná v Bowlingzone Pardubice v termínu 21. – 22. ledna 2023. Sledujte prosím OBSAZOVAČKY, kde se postupně začnou otevírat jednotlivá Městská mistrovství.

Díky za parádní bowlingové večery a přejeme všem krásné a pohodové vánoční a novoroční svátky. V lednu se těšíme na viděnou.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz