STÍNY jsou po dvou letech opět nejlepším týmem Blanska

Historie20.ročník 2019jaro 2019střední & jižní MoravaBlansko3.liga3.hrací den

Ve čtvrtek 16. května 2019 se s jarní částí ABL rozloučila v Bowlingu Blansko další skupina a to 3. liga. Po odehraných dvou kolech by se asi nenašel nikdo, kdo by si myslel, že by snad STÍNY (18 b. – celkem 62 b.) mohly v závěrečném večeru přijít o vítězný pohár. A ani se tak nestalo a po dlouhých dvou letech se mohli jeho hráči začít radovat. Titul nejlepšího týmu Blanska je ve správných rukou, protože bilance 14 výher a pouze 1 prohra je dostatečným důkazem. Velký boj se však svedl o druhé místo, které nakonec vybojoval DREAM TEAM (14 b. – celkem 40 b.), když dokázal smazat 5 bodové manko na podzimního mistra FIDORKY (5 b. – celkem 36 b.). Ten tak skončil až na třetím místě. V druhé polovině tabulky svedly velký souboj o čtvrté místo SLUNÍČKA (11 b. – celkem 32 b.) a VIP (10 b. – celkem 31 b.) se šťastnějším koncem pro prvně jmenovaný tým. I přes mocný finiš skončili na šestém místě ROVINÁŘI (17 b. – celkem 24 b.), kteří tak sestupují do 4. ligy.

A nyní ke statistikám. Jednoznačným králem 3. ligy se stal Zdenda Minář (Stíny). Tady je zbytečné se rozepisovat, jak hrál v třetím večeru, protože celková bilance řekne vše. Fantastický průměr 217,53 bodu, který korunoval získem maximálního počtu 15 bodů. Tak nějak nás nepřekvapí, že byl i autorem nejvyššího náhozu 257 bodů. V závěrečném kole se k tomuto náhozu přiblížil výkonem 246 bodů Jirka Kratochvíl (Stíny). Mezi ženami si v 3. HD pojistila pozici nejlepší ženy Hanka Chládková (Sluníčka) celkovým průměrem 174,18 bodu. A zbývá nám doplnit nejlepší týmovou práci. Ve finálovém kole zahrál DREAM TEAM moc pěkných 667 bodů, což byl současně i celkově nejvyšší týmový nához 3. ligy.

A máme dobojováno. Ceny jsou rozdány, vítězným týmům, hráčům a hráčkám gratulujeme a těšíme se na podzimní ligové zápasy. Tímto ale jarní část ABL ještě nekončí. Na první červnový týden máme naplánovaná Mistrovství měst ABL jednotlivců. Tato mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro Mistrovství regionu ABL, které má své finále v Xbowlingu Tišnov v sobotu 8. června 2019. Více informací najdete na ABLwebu. Díky za krásné bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou.