Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Šampiony jarní části ABL jsou Ondra Mlynář a Míla Nováková

19.ročník 2018jaro 2018finále ČR jednotlivciRekapitulace

Po výborném finále družstev v sobotu se Bowling Brno v neděli 17. června 2018 připravil na nájezd 110 kvalifikovaných hráčů, kteří svedli souboje o tituly nejlepšího muže a ženy ABL jarní části 19. ročníku. Historicky nejvyšší účast 80 mužů a 30 žen vyžadovala dokonalé snažení a připravenost pořadatelů, aby vše klaplo co možná nejlépe.

Šest kvalifikačních her rozdělilo hráčům mistrovství na úspěšné nebo neúspěšné. Pouze nejlepších 28 mužů a 12 žen mělo poté šanci se ucházet o pocty nejvyšší a ve finálových stepech se již může stát cokoliv. To z bowlingu znáte všichni moc dobře. Kdo kvaldou prošel a kdo ne, by vydalo na několik odstavců, tak se rovnou vrhneme na semifinále. Než tak učiníme, tak je třeba zaslouženě jmenovat alespoň vítěze kvalifikace. V mužích řádil Michal Janovský (1400) a ženám kralovala Dana Hanušová (1202).

20 drah Bébéčka umožňuje známý systém turnaje jako v Pardubicích. Dvě semifinálové hry, ke kterým se přičte kvalifikační průměr, určí postupujících 8 mužů a 6 žen. O vyrovnanosti a náročnosti semifinále hovoří čísla jasnou řečí. Z TOP osmičky mužů se do finálových stepů nedostali lídr soutěže Michal Janovský a také Honza Tříska a Kuba Vlachovič. V ženách to potkalo Míšu Novákovou a Janu Lébrovou. V mužích si přímou účast do 3. kola finále zajistili Martin Görg a Jirka Hindrák. Ženy měly o step méně a do toho druhého šly přímo Dana Hanušová a Míla Nováková.

Dvoudenní maraton her již byl hodně i na těch nejlepších znát, přesto se všichni vybičovali k fantastickým výkonům. 1. finálové kolo a se soutěží se nám loučí Dominik Kratochvíl a Jirka Vrážel. Zůstává posledních 6 mužů a 6 žen. V 2. finálovém kole v mužích končí Jirka Uhlíř a Robert Rálek. Ženy předvedly neskutečnou bitvu. Mezi 1. a 4. je rozdíl pouhých 8 bodíků a ty smutné jsou Iva Fojtíková a Edita Mazzaferro.

V 3. finálovém kole zvedali fanoušky ze sedaček především pánové. Jirkovi Hindrákovi se vůbec nedaří a končí na 4. místě. O druhém finalistovi rozhodl až roll-off. Split znamená stopku pro Láďu Švece a končí tak na bronzovém stupínku. V ženách se svedl velký boj o 3. místo a smutek z nepostoupení do finále převáží radost z konečného bronzu pro Áju Kudělkovou. Lucce Kubelkové se tak rozplynul sen nejen o finále, ale i o bedně a končí na 4. místě.

Velké finále je tady. V laufu hrající Míla Nováková si jde tvrdě za svým cílem a již po 8. frame je rozhodnuto. Po osmi letech získá svůj druhý titul a stává se novou šampionkou ABL. Její soupeřka Dana Hanušová bojovala, ale i přes nejlepší celodenní průměr to na víc než druhé (krásné) místo nestačí.

Přesně po pěti měsících tady máme reprízu finále z Pardubice. Tohle devatenáctiletá historie ještě nepamatuje. Obhájce titulu Ondra Mlynář a vícemistr ABL Martin Görg. Opět fantastický a vyrovnaný zápas a o titulu rozhodne „maličkost“. Strike u Ondry a split u Martina. Prostě bowling, co jiného dodat. A tak se velký sen o titulu opět Martinu Görgovi rozplynul a končí (již potřetí) na stříbrném stupínku. Naopak Ondra Mlynář je po Jirkovi Hindrákovi teprve druhým hráčem, komu se titul Mistra ABL podařilo obhájit.

Všem hráčům a hráčkám děkujeme za parádní výkony, obsluze centra za bezproblémový průběh a za půl roku se těšíme na viděnou v Pardubicích.

Váš ABL Team

Konečné výsledky – MUŽI – klikněte ZDE

Konečné výsledky – ŽENY – klikněte ZDE

Kompletní výsledky – klikněte ZDE

Video z MČR ABL – klikněte ZDE

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz