Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Premiérové tituly pro Z. Kosiece a N. Capilovou z Mistrovství regionu SM

24. ročník 2023jaro 2023severní MoravaMistrovství regionuRekapitulace

Morava si své rigonální šampionáty pěkně rozdělila.  V sobotu (10/6) hrála jižní a střední moravská skupina v Blansku, no a v neděli 11. června 2023 se pak v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek odehrálo jarní Mistrovství regionu severní Moravy. Účast byla opět parádní, z mužů dorazilo všech 28 kvalifikovaných, v ženách jsme zaznamenely dvě záměny. Radost pak měly, že mohly nastoupit k turnaji jako Lucky loser, Iveta Kudelová a Nela Capilová. Na start se jich tak přece jen postavilo 8, což byla startovní kvóta pro tuto kategorii.  

Systém, kterým hrajeme v posledních sezónách, se nám zdá opravdu dobrý, turnaj má spád, není mnoho hluchých míst, jen je to prostě tvrdé a nekompromisní. Z kvalifikace postupuje pouze 12 mužů a 6 žen a tak každý bodík v každé hře měl svou velkou váhu. Nejlepší byli v kvalifikaci z mužů R. Šobora (824 b.), D. Klein (811 b.) a Z. Kosiec (809 b.), v ženách pak N. Capilová (867 b.), K. Janošcová (774 b.) a D. Klusáčková (726 b.).

A pak to šlo již jako na drátkách, startovní pole se tenčilo, až ve hře zůstalo posledních 8 hráčů, 4 muži a 4 ženy. Skvěle načasoval svou formu Zbigniew Kosiec a ve finále zahrál 411 bodů. David Klein bojoval, ale více jak 384 bodů nedokázal nasbírat. Mezi ženami bylo drama až do posledního hodu, kde byla nakonec přece jen šťastnější Nela Capilová (358 b.), když v posledním frame překonala 345 bodů Katky Janošcové. Ve výsledku to pak znamená, že své první tituly Mistra regionu SM získali v mužích Zbigniew Kosiec a v ženách Nela Capilová. Velká gratulace.

Poražení finalisté, David Klein a Katka Janošcová tak získali tituly Vicemistra regionu. Na stupně nejvyšší se pak po vítězných zápasech o třetí místo prodrali Marek Hajdučák a Katka Redzinová a čtvrtými finalisty a více než důstojnými soupeři se tak stali Zdeněk Matěj a Jana Orságová. Všem finalistům samozřejmě rovněž moc gratulujeme k parádním výsledkům.

Kromě bojů o Mistra a Mistryni se bojovalo i o umístění v Kategorii P165. A tady se vítězi stali Radek Šobora a Iveta Kudelová, druhá místa vybojovali Mira Příleský a Jarka Matochová a na třetím místě byl pouze muž, a to Dan Smilowski.

Tímto máme uzavřeno jarní Mistrovství regionu severní Moravy. Všem medailistům a medailistkám a také samozřejmě postupujícím hráčům a hráčkám gratulujeme (jména všech postupujících najdete ve výsledkových listinách) a přejeme jim hodně dobrých her v neděli 18. června 2023 v pražském centru Xbowling Prosek.

SPOLEČNÉ VÝSLEDKY:   kvalifikace   -   play-off

MUŽI:   konečné výsledky

ŽENY:   konečné výsledky

S úctou Váš P.R.

 

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz