Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR ABL jednotlivců

Historie21.ročník 2020jaro 2020finále ČR jednotlivcůRekapitulace

Zdravíme přátelé. Po skvělém a vydařeném sobotním finale družstev, se v neděli 27. září 2020 v centru Bowlingzone Pardubice odehrálo take Mistrovství ČR ABL jednotlivců jarní části 21. ročníku. K soutěži se dostavili všichni kvalifikovaní hráči, tedy 75 mužů a 24 žen. Stejně, jako v sobotu, jsme mohli sledovat průběh šampionátu díky ONLINE výsledkovému servisu.

Po odehrání 6 kvalifikačních her se nám startovní pole rozdělilo na úspěšné a neúspěšné hráče. Do semifinále postoupilo nejlepších 26 mužů a nejlepších 10 žen. Mezi muži se ve výborné formě předvedli především dva hráči, Ondra Mlynář (1351 b.) a Zdeněk Minář (1319 b.). I výsledky další čtyř hráčů TOP šestky ovšem byly velmi kvalitní, posuďte sami. 3. Thomas Robertson (1273 b.), 4. Michal Janovský (1268 b.), 5. Jan Fidra (1255 b.) a 6. Tomáš Liebich (1254 b.). Obrovský boj se svedl o poslední postupové místo a jako vždy to byly nervy až do posledního hodu. Nakonec tím nejšťastnějším byl David Klein (1120 b.), když odrazil smečku útočích vlků v podobě Jana Koláře st., Erika Rábka (oba 1116 b.), Ladislava Šimánka (1115 b.) a Vojtěcha Tótha (1114). Tito pánové si mohli pro zbytek neděle vzít bohužel volno.

U žen to bylo trošinku opačně. O post vedoucí hráčky svedly krásný souboj Sylva Šlechtová (1164 b.), Linda Vondráčková (1162 b.) a Ivana Fojtíková (1158 b.). TOP šestku doplnily 4. Kateřina Slavíková (1137 b.), 5. Jana Lébrová (1136 b.) a 6. Kateřina Hejdučková ml. (1092 b.). Poslední postupové místo urvala Andrea Kudělková (1050 b.) a tou smutnou, z prvního nepostupového místa, byla Věra Váchová (1034 b.).

Semifinálové 2 hry, ke kterým se přičetla jako třetí hra kvalifikační průměm, rozhodly o osmi finalistech a šesti finalistkách. Velmi dobře zahrál Adam Vondráček (696,7 b.) a rázem jsme měli nového lídra šampionátu. Výbornou kvalifikaci potvrdil také Zdeněk Minář (678,8 b.) a tak jsme znali jména prvních dvou Superfinalistů. V ženách se v semifinále výborným výkonem prezentovala Katka Hejdučková (618,0 b.) a pod kotel přiložila také Alena Šamšová (589,3 b.), takže první tajenka, dvou Superfinalistek, byla odtajněna. Prvními nepostupujícími byli v mužích celkově 9. Ondřej Michal a v ženách celkově 7. Andrea Kudělková, kteří o své finálové boje přišli opravdu jen o pár bodíčků.

A jsou tady vyřazovací zápasy. Nejdříve si pánové zahráli o postup mezi nejlepších šest a z vyrovnaných zápasů vyšli vítězně Honza Tříska (212) a Daniel Seidl (208). Turnaj tak skončil pro Ladislava Švece (196 – 7. místo) a Davida Langa (187 – 8. místo). V dalším stepu se do vyřazovacích bojů již zapojily také ženy. V mužích si postup do Superfinále vybojovali Michal Janovský (215) a Honza Tříska (205). Daniel Seidl (187) tak obsadil konečné 5. místo a na vítěze kvalifikace a trojnásobného Mistra ABL Ondru Mlynáře (180) zůstalo „až“ 6. místo. Velká bitva se svedla o Superfinále žen. Nakonec se z účasti mohla radovat Sylva Šlechtová (179), o druhé postupující muselo rozhodnout roll-off. Tady byla tou šťastnější Anna Stromšíková než Jana Lébrová (obě 168). Jana Lébrová tak obsadila konečné 5. místo a v tomto stepu skončila svou pouť turnajem také Marie Frýbortová (160 – 6. místo).

Máme tady SUPERFINÁLE a přednost dáme ženám. Veký souboj se svedl o třetí místo. Již Hérakleitos pravil, že dvakrát do téže řeky nevstoupíš. Tohoto citátu se však nedržela Anna Stromšíková a čekalo ji již druhé roll-off za sebou, když její soupeřkou byla Kateřina Hejdučková (obě 178). Z výsledků již všichni víte, jak to dopadlo. Své nejlepší umístění z MČR ABL vylepšila celkově čtvrtým místem Anička Stromšíková a na svůj největší úspěch a první medaili s puncem bronzu v ABL dosáhla třetím místem Katka Hejdučková. Skvěle hrála celý den Sylva Šlechtová (190) a svého úspěchu se dočkala i v ABL. Po dvou bronzech vylepšila svou sbírku o stříbrnou medaili a po zásluze si do své přebohaté bowlingové sbírky přidala i titul Vicemistr ABL. Zbývá vyslovit poslední jméno, jméno nové šampionky ABL. Skvěle načasavola své nejlepší hry Alena Šamšová (212) a po zásluze získala již svůj třetí titul Mistra ABL. Když k tomu přičteme ještě její dvě druhá a dvě třetí místa, tak je jasné, že se Alena zařadila již natrvalo mezi historicky nejúspěšnější hráčky ABL. Velká gratulace a poklona, Alenko.

A zbývá poslední rekapitulace, souboj o mužský titul. A měl velmi podobný náboj, jako Superfinále žen. Jen o jiné pořadí. Bohužel se jej „nezúčastnil“ Honza Tříska (181), který tak obsadil konečné čtvrté místo a nepodařilo se mu zkompletovat double se sobotním titulem s Killer Shot a po titulu z jara 2017 tak stále čeká na svou druhou medaili z šampionátu ABL. Roll-off se naopak aktivně zúčastnili Adam Vondráček a Michal Janovský (oba 193), a i přes prohru v rozstřelu se ze své první medaile, která má cenu bronzu, může radovat po výborném celodenním výkonu Adam Vondráček. Předlouhých 7 let, od zisku titulu Mistra ABL, čekal na svou šanci bojovat o medaili Michal Janovský a dočkal se. Po sobotním stříbru s BBO Black Riders přidal stříbro i v soutěži jednotlivců a stává se tak, co do počtu získaných medailí, nejúspěšnějším hráčem jarního finále ABL. A můžeme si představit Mistra ABL jarní části 21. ročníku. Absolutně suverénně postupoval každým stepem mistrovství Zdeněk Minář (211) a nezastavil se ani v Superfinále. Celkový celodenní průměr parádních 221,00 bodu, 3x pokořena hranice 250, tak to je vizitka pravého a nového šampiona. První medaile z MČR ABL a hned zlatá. Velká gratulace, Zdendo.

A je hotovo, vymalováno, dobojováno. Jarní Mistrovství ČR ABL je již minulostí. Vítězným hráčům a hráčkám gratulujeme za krásné výkony, všem ostatním děkujeme za skvělou atmosféru při mistrovském turnaji a obsluze centra za připravenost drah a mašinek. Takže v lednu při Mistrovství ČR ABL na viděnou. Kde a kdy? To bude ještě upřesněno. V každém případě se na Vás zase moc těšíme.