Nováček PJJNP slaví premiérový titul v brněnské 3. lize

Historie23. ročník 2022jaro 2022střední & jižní MoravaBrno3.liga7.hrací den

V pondělí 23.5.2022. se na našem centrum Bowling Darts Rubín odehrál poslední hrací večer v 3. lize Brna. Je to tak první soutěž, která si zažila vyhlášení pro sezónu jaro 2022 a převzala si ceny. Poslední hrací kolo vyhrál tým Kanci se ziskem 13 bodů, nejvyšší náhozem 608 bodů a nejlepším průměrem 517,50 bodu. Nejlepší hrací průměr 210,25 bodu zahrála Martina Palečková, která tak v posledním kole předvedla parádní výkon. Musíme také zmínit Vaška Saláška, který s náhozem 276 bodů přepsal tabulku na dráze číslo tři a zároveň je to jeho nové osobní maximum. A jak vše dopadlo celkově?

Hned ve své první sezóně po postupu může slavit titul tým PJJNP se ziskem 94 bodů. Celou sezónu předváděl kvalitní a vyrovnané výkony a odměnou je vítězství. Po litém boji v posledním hracím dni jsou na druhém místě Kanci se ziskem 88 bodů a s jednobodovou ztrátou jsou na třetím místě Válečci se ziskem 87 bodů. Čtvrté místo vybojoval tým Holubník se ziskem 78 bodů a na posledním místě je tým Predators se ziskem 53 bodů. Bohužel další pokračování tohoto týmu se konat nebude a my jim přejeme do další etapy jen to nejlepší.

Nejlepším hráčem se stal Václav Salášek s parádním průměrem 193,58 bodu a také je Vašek autorem nejvyššího náhozu celé soutěže a to famózních 276 bodů. Nejlepší hráčkou se stala Martina Palečková s průměrem 178,41 bodu. Poslední ocenění získal Radim Kozumplík, když s 24 body byl nejužitečnějším hráčem soutěže. Všem velká gratulace.

Tímto je ukončena jarní sezóna 3. ligy Brna. Jarní část ABL však ještě nekončí. Na řadě jsou Městská mistrovství a nejlepší hráči se poté sejdou 11.6.2022 v centru Xbowling Tišnov při Mistrovství regionu. Celorepublikové Mistrovství ABL se hraje v termínu 18. - 19. června 2022 v centru Xbowling Prosek (hotel Duo). Úplným závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.