Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

NO NAME je po roce a půl opět Mistrem regionu SM

20.ročník 2019podzim 2019severní Morava1.liga1.liga Titul2.hrací den

Bowlingu SKY Ostrava vyvrcholila v úterý 3. prosince 2019 nejvyšší soutěž ABL regionu severní Morava druhým hracím dnem 1. ligy o Titul. Ve výborné formě pokračoval ve finálových odvetách NO NAME (22 b. – celkem 51,5 b.) a po skvělé základní části zvládl na jedničku i nadstavbovou část a po roce a půl se může radovat ze svého druhého titulu Mistra regionu. Obrovský boj byl o druhé až čtvrté místo. Galapředstavení nám totiž předvedli KELÍMCI (26 b. – celkem 42 b.). Po úvodním večeru až šestým tým tabulky zvítězil tentokrát ve všech šesti zápasech a podzimní ligu zakončil svým největším úspěchem v ABL, vynikajícím ziskem druhého místa. O třetím místě nakonec muselo rozhodnout při shodnosti bodů skóre. To měla o 67 bodů lepší URNA (13,5 b. – celkem 38 b.) a s nepopulárním čtvrtým místem se tak museli smířit ČMOUDI (16,5 b. – celkem 38 b.). Oba velcí kandidáti na post nejvyšší si tak budou muset na reparát a další šanci zvednout premiérově pohár určený nejlepšímu týmu regionu, počkat do jara. Konec v ABL ohlásil KEMENANGAN (9,5 b. – celkem 28 b.) a na závěr své bohaté a úspěšné kariéry ověnčené titulem Mistra ČR ABL a devíti tituly Mistra regionu SM si připsal páté místo. Tabulku finálové skupiny nám uzavřely týmy SK CNC PRODUKT A (10,5 b. – cekem 26,5 b.) na šestém místě a MÁLKA (7 b. – celkem 17 b.) na místě sedmém. Někdo by řekl, že nic moc, umístění, ale musíme si uvědomit, že o finále si mohly nechat jen zdát takové týmy, jako například Metal, Formprojekt či Warriors. Takže hodnocení pro obě družstva – výborná podzimní ABL.

Na řadu nyní přijdou celkové statistiky. Nejlepšími hráči 1. ligy sk. o Titul se stali Rostislav Kala (Kemenagan) s průměrem 190,42 bodu a Ivana Fojtíková (NO NAME) s průměrem 187,53 bodu a celkovým ziskem 27 bodů. Nejvyšší nához 245 bodů zahrál Martin Štěpánek (Čmoudi). Co se týče celkových týmových statistik, tak ty staly kořistí nového šampiona NO NAME díky nejvyššímu náhozu 667 bodů a nejlepšímu průměru 546,47 bodu.

Tímto nám skončila základní část ABL pro týmy 1. ligy o Titul. Ovšem podzimní část zdaleka nekončí. Pokračujeme v lednu 2020, kdy se hrají OPEN Mistrovství měst (Xbowling ValMez, Bowling Academy Žilina, Bowling Jadran FM, GAJA centrum Třinec, Bowling SKY Ostrava) – OBSAZOVAČKY jsou již otevřené. Následuje Mistrovství regionu (Bowling SKY Ostrava – neděle 12.1.2020), Baráže mezi ligami a o postup na MČR ABL (Xbowling ValMez a Bowling Jadran FM – 14. a 15.1.2020) a vše vyvrcholí 18. – 19. ledna 2020, kdy se v centru Bowlingzone Pardubice uskuteční Mistrovství ČR ABL.

Díky všem za krásné zápasy a parádní atmosféru při ligových soubojích ABL. Všem přejeme krásné a pohodové Vánoce a v lednu na viděnou.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz