Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Neskutečné drama přinesl finálový HD 2. ligy A (střed)

22. ročník 2021podzim 2021střední & jižní Morava2.liga2.liga A (střed)6.hrací den

Opravdové finále se vším všudy jak má být. Takový byl závěrečný šestý hrací den 2. ligy A (střed) střední & jižní Moravy, který se v Bowlandu Olomouc odehrál v sobotu 4.12.2021. I přes přetrvávají covidové peripetie všech šest týmů ukázalo sportovního ducha a snahu dohrát podzimní část ABL. Díky všem zúčastněným a pořadatelskému centru Bowland Olomouc za skvěle odvedenou práci.

Pojďme si tedy zrekapitulovat závěrečné kolo. O vítězi 2. ligy A zřejmě nikdo nepochyboval a tým SK Skivelo (17 b. – celkem 98 b.) neponechal nic náhodě ani tentokrát. Přistoupil, jako vždy, k poslednímu hracímu dni zodpovědně a i když byl v tomto kole „až“ druhý, jasně ukázal, že titul Mistra 2. ligy je ve správných rukou a v jarní části se může těšit na 1. ligu A.

Tolik k jasnému a zaslouženému šampionovi skupiny. Ale co se dělo v bojích o 2. – 4. místo, to prostě nevymyslíš. Po minulém kole byl rozdíl mezi 2. a 4. týmem tabulky 8 bodů a podle papírových předpokladů se dalo typnout, která umístění si rozeberou družstva 3TÝM, BO-IMPORT a Sedláci. Jenže papír snese hodně a reál je něco jiného. Prostě a jednoduše. Po každém odehraném zápase si týmy měnily pořadí jako ponožky a bylo jasné, že definitivní podobu tabulky dají až poslední souboje. 3TÝM si poradil 4:1 s Barumkou a zdálo se, že udrží druhé místo, na kterém byl po předposledním HD. Jenže ve vzájemném boji o vše udolali Sedláci poměrem 5:0 BO-IMPORT a najednou bylo vše jinak. Skvělou stíhací jízdou v závěrečném HD se tak na konečné druhé místo, díky celkovému skóre, vyšvihli Sedláci (19 b. – celkem 79 b.). 3TÝM (11 b. – celkem 79 b.) nakonce získal po podzimních peripetiích třetí místo a dle našeho názoru, s puncem zlata. V každém případě si oba týmy zajistily právo účasti v baráži o 1. ligu A. BO-IMPORTu (14 b. – celkem 76,5 b.) tak zůstaly, jak se říká, oči pro pláč a i když vstupoval do posledního zápasu z nadějné druhé pozice, po prohře se musel smířit s nepopulárním čtvrtým místem. Ani zbývající dva týmy nehrály druhé housle, leč někdo musel být první a někdo poslední. I přes velkou snahu ukončily Padavky (9 b. – celkem 67 b.) sezónu na pátém místě a Barum Team (5 b. – celkem 50,5 b.) i přes nejmenší počet získaných bodů přijal šesté místo se vztyčenou hlavou. 

A ještě krátce ke statistikám. Hráčkou tohoto finálového kola se stala Lenka Zvěřinová (Sedláci) s výborným průměrem 203,80 bodu a nejlepším mužem byl Honza Ježek (Sedláci) s rovněž parádním průměrem 201,40 bodu a nejvyšším náhozem 245 bodů. Celkově se nejlepším hráčem 2. ligy A stal František Hnilica (3TÝM) s průměrem 186,05 bodu a ještě o něco lépe na tom byla nejlepší hráčka, Katka Janošcová (SK Skivelo), s průměrem 187,53 bodu. Nejužitečnějším hráčem této skupiny se stal Honza Ježek se ziskem 20 bodů a nejvyšší nához 256 bodů si připsal Franta Hnilica. Nejvyšší týmový nához 665 bodů zahráli Sedláci v tomto finálovém kole a nejlepší ligový průměr 539,48 bodu uhrál 3TÝM.

Hotovo, dobojováno, 2. liga A (střed) St.&JM zná své vítěze a poražené. Podzimní část ABL však ještě nekončí. Své pokračování by měla mít v lednu, kdy by se mělo v centru Xbowling Tišnov uskutečnit Mistrovství regionu střední & jižní Moravy a následně také v Bowlingzone Pardubice MČR ABL. Jak to doopravdy bude, to ukáží, díky Covidu, až následující týdny. Závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za parádní bowlingové hrací dny a těšíme se brzy na viděnou. Sledujte prosím naše webové stránky a FB, kde budeme přinášet aktuální informace. Přejeme všem klidné a pohodové Vánoce.

výsledky

 

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz