Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Máme připravený plán na dokončení jarní části ABL

21.ročník 2020jaro 2020aktualityPlán pokračování ABL

Vážení přátelé. Již šestý týden bojuje celá naše republika v omezeném nouzovém stavu s koronavirovou epidemií. Po zasedání vlády v úterý 14. dubna 2020 se nám však na konci tunelu objevilo světélko naděje, že bychom společně mohli během následujících týdnů začít opět fungovat v „normálním režimu“. Pokud bude harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činností probíhat dle navrženého plánu, tak bychom mohli začít začátkem června otevírat i naše bowlingová centra.

S otevřením center je samozřejmě spojena i Amatérská Bowlingová Liga. Připravili jsme nástřel, jak bychom mohli dohrát jarní část. Vše bude samozřejmě záviset i na samotných provozovatelích center a organizátorech ABL, aby tento náš plán podpořili. Díky vzniklé situace jsme upravili termínový kalendář a posunuli ukončení základních částí jednotlivých výkonnostních skupin následovně.

Regionální 1. a 2. ligy s nadstavbovou částí by měly do konce června odehrát minimálně 3 hrací dny základní části. Pak by v nadstavbové části měly být odehrány další 2 hrací dny a to nejpozději do konce července (tyto termíny se mohou lišit v jednotlivých regionech – např. v Praze by měla být nadstavba dohrána již v polovině července).

ABL nižších výkonnostních skupin by opět záležela na jednotlivých regionech a místních pořadatelích – dovedeme si představit, že některé skupiny by ukončily svou sezónu až v průběhu července – v každém případě se chceme se všemi družstvy spojit a domluvit se na dalším postupu – s každým družstvem se spojí Váš pořadatel a navrhneme řešení dohrání Vaší ligy tak aby se pokud možno odehrály minimálně 4 hrací kola (nebo zkráceně alespoň 3 hrací kola do konce června).

Co se týče soutěží jednotlivců, Mistrovství měst a center a Mistrovství regionů, tak systém kvalifikace a samotného finále připravíme ve chvíli, kdy bude jasné a jisté, že se jarní část ABL podaří odehrát. V každém případě by se kvalifikace na Mistrovství ČR jednotlivců odehrály až na přelomu srpna a září.

Samotné celorepublikové finále by se uskutečnilo v září 2020. Baráže družstev by se pak odehráli nejpozději do 15.9.2020.

Tak tedy vypadá náš plán na zdárné dokončení jarní části 21. ročníku ABL. Nyní musíme jen věřit a doufat, že všechna nařízená opatření vlády a jejich důsledné dodržování nás všech povede ke zdárnému boji s koronovirem a v co nejkratší době se opět budeme potkávat nejen při ligových bowlingových zápasech. Sledujte i nadále pozorně náš ABLweb, kde po projednání možnosti plánu zdárného dokončení soutěže s organizátory a provozovateli center přineseme další aktuální zprávy včetně termínů konání.

Držte se a těšíme se brzy na viděnou.

Váš ABL Team 

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz