Lotr tým si vzpomněl na lepší časy

19.ročník 2018podzim 2018severní MoravaXbowling ValMez4.liga5.hrací den

Už už to vypadalo, že 4. ABL Xbowlingu ValMez pojede až do konce sezóny v zajetých kolejích. Že se budou prát o týmy kola pouze DARK SIDE nebo Rychtáři a tím pádem i o konečné první a druhé místo. Jenže 5. HD nabídl v úterý 6.11.2018 úplně jinou podívanou. Najednou neměl žádný ze zápasů papírového favorita a sázkové kanceláře by asi prodělali i gatě. Jedno je však jisté kvalita 4. ligy je hodně dobrá.

Pouze ve dvou případech měl vítězný tým méně, jak 500 bodů, a to ještě těsně. Tohle je fakt známka kvality. Nejlépe zvládl nástrahy večera LOTR TÝM (18 b. – celkem 66 b.) a pojistil si tak třetí místo. Odstupy na druhého i čtvrtého jsou 12, resp. 13 bodů a pravděpodobnost posunem tabulkou nahoru či dolů je při vyrovnanosti skupiny málo pravděpodobná. Zřejmě v nejsilnější možné sestavě se představil PŘESPOLNÍ HANGÁR (15 b. – celkem 48 b.) a na výsledcích to bylo znát. Druhé místo v 5. kole, ale hlavně, na páté místo ztrácí jen 4 body a opustit šesté místo je ještě reálné. RYCHTÁŘI (14 b. – celkem 75 b.) po žních v předchozích třech kolech zřejmě čekali víc, ale důležité pro ně je, že ukrojili další dva bodíky z náskoku vedoucího týmu. DARK SIDE (12 b. – celkem 81 b.) sice zahrál nejlepší průměr kola, jenže co je to platné, když se hraje na body. K získání vítězství ve 4. lize tak zbývá DARK SIDE udělat poslední krok, který bývá nejtěžší. Své by o tom mohl vyprávět Xbowling ValMez v SBL. Po pravdě, na hrací den budou chtít asi rychle zapomenout (co se týče získaných bodů, jinak samozřejmě ne, páč atmosféra čtyřky je suprovní) NÁHRADNÍCI (8 b. – celkem 52 b.) a VELKÝ BOWLE (8 b. – celkem 53 b.). Oba týmy tak v závěrečném 6. HD svedou společně s Přespolním Hangárem tuhý souboj o konečné 4. místo. To jediné zajistí automaticky účast ve 4. lize v jarní části ABL. Pátý a šestý tým bude muset do nebezpečné baráže.

A jakpak nám dopadli statistiky kola? Jediným playerem s maximálním počtem vítězství byl Tomáš Blaha (Lotr tým) a vybojoval tak 5 bodů. Hráčem večera pak byl výborně hrající Dan Smeta (DARK SIDE) s průměrem 198,00 bodu a nejvyšším náhozem, krásných 244 bodů. Mezi děvčaty byla opět nejlepší Ája Kudělková (Velký bowle) s průměrem 163,40 bodu a nejvyšší týmový nához 581 bodů předvedl DARK SIDE.  

Máme tedy za sebou páté kolo 4. ABL Xbowling ValMez. K tomu závěrečnému, finálovému, se sejdeme v úterý 20. listopadu 2018. Po jeho skončení bude ihned následovat vyhlášení pořadí jednotlivých týmů, nejlepších hráčů, střelců, nemehel atd. Díky za krásný bowlingový večer a brzy na viděnou.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz