Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Las Cucarachas v 7. lize, Zevláci jednou nohou....

19.ročník 2018jaro 2018Praha/střední ČechyXbowling Žižkov8.liga5 hrací den

Neděle 13. května patřila na Žižkovském Xbowlingu závěrečnému hracímu dni místní 8. ligy ABL. V podstatě dopředu bylo jasné o vítězi soutěže i přímém sestupujícím, neb VyvrHellové na 7. místě vstupovali do večera s obrovským bodovým deficitem a oproti tomu Las Cucarachas si mohli dovolit ve spoustě utkání nejen bodově laškovat, aby s přehledem zvítězili. I o druhém místě a tedy porovnávání si průměru s týmem skončivším na 6. místě v lize vyšší a eventuálním postupu tam, bylo pro Zevláky záhy rozhodnuto, takže pozornost se soustředila pouze na souboj o předposlední 6. místo, co taktéž zaručuje porovnávání průměru, ale tentokrát pro naději udržení s družstvem ze 2. místa ligy nižší, tedy 9.. 

Mírnými favority "Černého Petra" byli v konfrontaci s uskupením E.V.I.K. Strážci vesmíru, avšak zejména v závěru večera zcela nečekaně tuto pozici opanoval kandidát absolutně jiný a to Mumínci, kteří se po startu soutěže dlouho pohybovali spíš ve vyšších patrech tabulky... Bohužel se jim již 6. místo opustit nepodařilo a tak s 67 body a zejména konečným průměrem 448, 40 budou dva týdny trnout do definitivy svého hráčského osudu, než nižší liga taktéž svůj dernierový hrací den odehraje. 

VyvrHellové končí na již zmiňované 7. pozici s rovnými 50 body, končí však s bowlingem úplně, další sezonu dle svých slov dále bohužel pokračovat nebudou, protože je zlákal jiný, nejmenovaný sport - a sice šipky... Oproti tomu bronzoví skončili Rollex se 78 body, stříbrní Zevláci s body 85 a hlavně průměrem 464, 73. Budou také čekat na ukončení 7. ligy, ale prozatím to pro ně vypadá díky vysokému průměru s postupem velmi dobře. Tím, kdo postupuje určitě a zcela po zásluze jsou už zmiňovaní Las Cucarachas, kteří dokonce dokázali nashromáždit 102, 5 bodu a stali se konečnými vítězi..... 

Po dohrání všech utkání proběhlo obligátní vyhlašování výsledků a odměňování individuálních i týmových počinků, z nichž pak ty stěžejní patří coby Nejlepší ženě Martě Čálkové (Mumínci) s průměrem 167, 74Spencer Menlove (Rollex) se pak stal hráčem Nejlepším s průměrem 186, 10 i Nejužitečnějším s 21 body díky duelům hráče proti hráči. 

 Všem děkujeme za účast po celou sezonu a těšíme na viděnou další sezonu, ať už v jakékoli lize. Pro ty, co si bowlingem chtějí prodloužit sezonu či vyplnit letní prázdniny, připomínáme již otevřené obsazovačky Mistrovství ABL jednotlivců či turnaje Xbowlingů Žižkov i Strašnice a sice týmové Letní Devítkové ligy či individuálního Summer Cupu.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz