Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Kterak Hosté Strašnický rybník vypálili

24. ročník 2023jaro 2023Praha/střední ČechyXbowling Strašnice8.liga5 hrací den

V neděli se na herně Xbowlingu Strašnice odehrál pátý, tedy závěrečný hrací den místní 8. ligy ABL. Tentokrát dorazila všechna účastnivší se družstva, a tak s úderem šesté hodiny podvečerní nic nebránilo vrhnout se naposledy pro jarní část 24. ročníku soutěže do soubojů každého s každým.

Nic nenasvědčovalo nějakému překvapení ani na jednom pólu tabulky, TJ Házená JHK zejména díky nekompletní docházce těžko mohla se ztrátou na místě šestém něco udělat, a tak pro letošní sezonu ligu opouští a míří do té nižší, tedy deváté. Tam bohužel po nervy drásajícím konci sestupují i Lišáci a kolektiv, kteří měli téměř na vlas stejný týmový průměr jako bramboroví Pinholders, avšak ztrátu tří bodů, kterou získali jedním jediným strikem navíc úplně závěrečného hodu soutěže. Co je však důležitější, průměr mají zejména nižší nežli Mojito Team, skončivší na místě stříbrném právě v 9. lize, a tak si tato dvě družstva svá místa minimálně pro podzimní sezónu prohodí.

Naopak zde stříbrné nakonec skončili dlouhodobě vedoucí Pecky, když o triumf přišly zrovna tak až nepříliš povedenými závěrečnými duely, a i jejich průměr týmu jest nižším, nežli družstvo porovnávající se a sice Volné místo na pátém stupínku místní 7. ligy, a tak oba zůstávají ve svých soutěžích i pro druhou polovinu roku. Bronzoví končí 1.BC Trvalé hodnoty a na stupínek nejvyšší vystoupali i lehce překvapivě finišem více jak drtivým Hosté, kteří by ještě několik hodů před tím byli rádi vůbec za stupně nejlepších. Jejich 76,5 bodů však na vítězství stačilo, a to se dvěma body k dobru na své nejbližší rivaly. Postupují tak jako jediní do ligy vyšší.

Nejlepším hráčem soutěže se stal s průměrem 163,48 bodů Jan Špaček (Pinholders), byť Vít Hrčiak (TJ Házená JHK) byl nepatrně úspěšnější, ale nesplňuje minimální počet deseti odehraných duelů každého s každým. Nejlepší ženou byla oceněna Alena Zazvonilová (Pecky) díky průměru 147,18 bodů a hráčem Nejužitečnějším znovu Jan Špaček se 17 body. Nutné je zmínit, že byl i autorem Nejvyššího výkonu soutěže vůbec, neb 262 bodů by slušelo jakékoli lize.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz