• mail: info@bowlingweb.cz

Partneři

Krásný souboj s vítězným koncem pro Katapult

Historie23. ročník 2022podzim 2022severní MoravaFrýdek-Místek4.liga6.hrací den

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek se ve středu 4. ledna 2023 dohrála šestým hracím dnem také 4. liga. Pozornost byla upřena především na vedoucí dvojici Urbino – Katapult, kde měl před výkopem lepší výchozí pozici o 1 bodíček prvně jmenovaný tým a bylo jasné, že kdo bude úspěšnější v tomto kole, bude i šampionem 4. ligy.

Nakonec byl tím šťastnějším Katapult (23 b. – celkem 122,5 b.), když byl ve finálovém večeru nejlepším týmem. Svému největšímu soupeři „naložil“ 6 bodů a po zásluze se tak stává vítězem 4. ligy FM a po krásném souboji tak druhé místo získává Urbino (17 b. – celkem 117,5 b.). Pro třetí místo si zaslouženě došli Draci (19 b. – celkem 108 b.), kteří jako jediní dokázali konkurovat nejlepším dvěma týmům skupiny. Trochu nečekaně se nám svedl boj o čtvrté místo, které nakonec uhájili Srdcaři (9 b. – celkem 83 b.) před mohutně finišujícími Piráty z Jadranu (18 b. – celkem 81,5 b.), kterým druhá polovina sezóny vyšla velice dobře a prokousali se až na páté místo. Na závěrečných dvou místech se již nic nezměnilo. Šesté tak končí Bludičky (7 b. – celkem 64 b.) a sedmé místo měl již zarezervované tým BK Baška (12 b. – celkem 53,5 b.).

A samozřejmě ještě doplníme statistiky. Hráči večera se stali Honza Jelínek (Katapult) s průměrem 169,33 bodu a Angelina Morys (Piráti) s průměrem 153,60 bodu. Nejvyšší nához, krásných 257 bodů, což byl i celkově nejvyšší nához skupiny, si připsal Jaroslav Urban (Urbino). Celkově se hráči 4. ligy stali Jaroslav Urban s průměrem 170,97 bodu a Markéta Dejová (Srdcaři) s průměrem 154,60 bodu. Nejužitečnějším hráčem pak byl Jirka Erik Mudrák (Katapult) se ziskem 26 bodů. Do týmových statistik se zapsal nejvyšším náhozem 614 bodů tým Urbino a nejlepší ligový průměr 471,69 zahrál mistrovský Katapult.

Tímto jsme uzavřeli základní část podzimu 2022. 9. – 10. ledna nás čeká Mistrovství Frýdku-Místku a následně v neděli 15. ledna ve Valašském Meziříčí Mistrovství regionu. Celorepublikové finále je z důvodu uzavření centra Bowlingzone Pardubice přesunuto do pražského centra Xbowling Prosek a hrát se bude 28. – 29. ledna 2023. Díky za parádní bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou.