Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Killer Shot nezaváhal a slaví titul Mistra ABL St.&JM

24. ročník 2023jaro 2023střední & jižní Morava1.liga1.liga Titul2.hrací den

Killer Shot, pak dlouho nic a pak zbytek ligy. Ne tohle není v žádném případě neúcta, hanění či jiná invektiva vůči nejlepším týmům ABL střední & jižní Moravy. To je jen výsledek pohledu na tabulku 1. ligy o Titul, která měla svůj rozhodující hrací den ve středu 24. května 2023 v centru Bowland Olomouc.

Chirurgická práce, švýcarské hodinky, týmová chemie, dobře namazaný stroj… To je to, co nás ve středeční večer napadlo, když jsme sledovali hru obhájce titulu, olomouckých Mladých pušek. Po spanilé jízdě tak můžeme vyhlásit, že Mistrem ABL regionu střední & jižní Moravy se pro jarní část roku 2023 stává Killer Shot (26 b. – celkem 57 b.). Gratulujeme.

Po prvním večeru bylo ve hře o druhé místo hned pět týmů, ale brzy se tento počet zredukoval na dva. Už už to vypadalo, že si pro titul Vicemistra dojde Matrix, ale v závěrečných zápasech došel jeho hráčům trochu dech a naopak k finiši se vzepjal ProBowling (21 b. – celkem 45 b.) a kromě již zmíněného titulu za druhé místo si vybojoval také přímý postup na MČR ABL. Matrix (16 b. – celkem 40 b.) nakonec získal pohár za třetí místo, ale na republiku se již bude muset kvalifikovat přes nevyzpytatelnou baráž. Boj o čtvrté místo se rozhodl v posledním zápase, který zvládl lépe Xbowling Tišnov A (16 b. – celkem 38 b.), když přehrál 3:2 po velkém boji SK CNC Produkt B (13 b. – celkem 37 b.). Tým CNC nevydržel nastavené tempo v boji o druhé místo a málem přišel i o to páté, protože pouze o skóre skončily šesté Figury (20 b. – celkem 37 b.), kterým tento večer vyšel velice dobře. Tabulku nám pak doplnil sedmý Bowling Darts Rubin 1 (13 b. – celkem 33 b.) a uzavřel osmý CarCiton-Limit (15 b. – celkem 25 b.).

A ještě si zrekapitulujeme celkové statistiky 1. ligy o Titul. Hráči skupiny se stali Ondra Trojek (SK CNC Produkt B) s průměrem 224,90 bodu a ziskem 34 bodů a Jana Lébrová (CarCiton-LImit) s průměrem 189,18 bodu. Ondra, Jana a také druhý nejlepší muž, Matěj Vojkovský (Killer Shot – průměr 221,36 b.), si tímto vybojovali přímé postupy na MČR ABL jednotlivců. O nejvyšší nához 279 bodů se podělili hned tři hráči a to Matěj Vojkovský, David Lang (Matrix) a Ondra Kotrla (ProBowling). V týmech pak musíme vyzdvihnout náhozy ProBowlingu – 768 bodů a Killer Shotu – 732 bodů.

Tímto máme uzavřenou 1. ligu o Titul St.&JM, ale jarní část ABL ještě nekončí. Je již otevřená obsazovačka na baráže družstev (ZDE), díky bonusům o 4 postupová místa na MČR ABL (pondělí 12/6) a také jsou otevřené i obsazovačky na Městská mistrovství (ZDE), kde si můžete vybrat jedno ze čtyř center. Následně pak v centru Bowling Blansko odehrají v sobotu 10. června 2023 nejlepší kvalifikovaní hráči Mistrovství regionu St.&JM. Bohužel, plánované Mistrovství ČR ABL se z technických důvodů neuskuteční, jak bylo slíbeno, na Moravě, ale hrát se bude opět v pražském centru Xbowling Prosek (17/6 družstva a 18/6 jednotlivci).

Nejlepším týmům a hráčům gratulujeme, všem děkujeme za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.

výsledky

S úctou Váš P.R.

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz