Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Junioři Bowling Academy dominovali v Žilině 1. lize

24. ročník 2023jaro 2023severní MoravaŽilina1.liga6.hrací den

V centru Bowling Academy Žilina se v úterý 30. května 2023 dohrála nejvyšší domácí soutěž ABL, 1. liga. O vítězi nikdo nepochyboval a tak si tým Bowling Academy jun. (13 b. – celkem 111,5 b.) závěrečný večer užíval, souboj o body nechal jiným, s velkým náskokem 19,5 bodu bezpečně obhájil podzimní vítězství a vybjoval si také přímý postup na MČR ABL. Gratulujeme.

O vicemistru bylo již také rozhodnutu, ale i přesto třígenerační tým Bikárovců, pod hlavičkou Bowling Academy (20 b. – celkem 92 b.), neponechal nic náhodě a došel si pro zasloužené vítězství v kole, čímž jen potvrdil své výborné druhé místo. Finálový večer nebyl jen tak do počtu a velký boj se nám svedl o třetí místo. To nakonec finišem vybojoval tým Koľko Kolkov (17 b. – celkem 70,5 b.) a odsunul tak na čtvrté místo družstvo KPI (9 b. – celkem 67,5 b.), které však ještě znamenalo záchranu 1. ligy. Před začátkem večera měl reálnou šanci na záchranu také Elf Team (12 b. – celkem 64 b.), ale konkurenti byli tentokrát v lepší formě. A tak se společně s šestým týmem tabulky, Tenpinatorem (4 b. – celkem 44,5 b.), po skončení večera hráči rozloučili s 1. ligou a na podzim se z 2. ligy znovu pokusí prodrat mezi žilinskou bowlingovou elitu.

A ještě na závěr celkové statistiky 1. ligy. Hráčem skupiny se stal Šimon Jaroš (BA junior) s průměrem 192,09 bodu a ziskem 19 bodů. Nejvyšší nához 256 bodů zahrál Dávid Štefánik (BA junior) a hráčkou skupiny pak byla Lenka Bikárová (BA) s průměrem 152,26 bodu. Nejvyšší týmový nához sebralo „juniorce“  družstvo KPI a hodnota tohoto výkonu byla 667 bodů.

Tímto máme uzavřenou 1. ligu, ale jarní část ABL ještě nekončí. Na řadu přichází Mistrovství Žiliny (5/6 a 6/6) a následně centrum Bowling Jadran Frýdek-Místek přivítá kvalifikované hráče na Mistrovství regionu (11/6). Bohužel, plánované Mistrovství ČR ABL se z technických důvodů neuskuteční, jak bylo slíbeno, na Moravě, ale hrát se bude opět v pražském centru Xbowling Prosek (17/6 družstva a 18/6 jednotlivci).

A to je již z 1. ligy Žilina opravdu vše. Děkujeme všem za krásné bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz