Homonauti opět vyhráli 3. ABL Xbowling Tišnov

Historie18.ročník 2017jaro 2017střední & jižní MoravaXbowling Tišnov3 liga6.hrací den

Svůj finálový večer má za sebou nejvyšší domácí soutěž centra Xbowling Tišnov, a to 3. ABL Tišnov. Finálový večer se uskutečnil 16. května.  Do posledního večera byl tabulka velice vyrovnaná. Homonauti sice kontrolovali první příčku, ale ostatní týmy měly situaci dosti komplikovanou. Finálové souboje s tabulkou pořádně zavířily, a tak bylo konečné umístění týmů velkým překvapením.

Tabulka 3. ABL Tišnov jarní části 18. ročníku dopadla následovně: 1. místo Homonauti (127 bodů), 2. místo TGNCK (97 bodů), 3. místo Římané (94,5 bodů), 4. místo SBA Kuřim(92,5 bodů) a na 5. místě SCORE KING (92,5 bodů) se stejným počtem bodů jako SBA, ale s nižším průměrem, na 6. místě Doubravník (83,5 bodů) a na 7. místě Kominíci (43 bodů).

Celkové statistiky soutěže: Nejužitečnější hráči byli hned dva! Jirka Vítek (TGNCK) a Zdeněk Hurt (Římané). Oba získali za celou sezónu 22 bodůNejlepším hráčem soutěže byl Jirka Borek (Homonauti) s průměrem 174,93Nejlepší ženou skupiny byla Lucka Borková (Homonauti) s průměrem 176,47. A jako správní vítězové ligy Homonauti ovládli i týmové statistiky. Jejich nejvyšší nához soutěže byl 635 a průměr 504,86. Zmínit musíme i nejvyšší nához soutěže.  Bylo to 264 a zahrál jej Aleš Vítek (Římané). V ženách to byla již zmíněná Lucka Borková, která zahrála parádních 254.