Holes Team jasným vítězem 4. ligy FM

Historie19.ročník 2018podzim 2018severní MoravaFrýdek-Místek4.liga5.hrací den

Ve čtvrtek 13.12.2018 ukončila v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek svou podzímní část ABL i 4. liga. Před tímto závěrečným 5. HD byl jasně napsaný scénář. HOLES TEAM (17,5 b – celkem 99 b.) měl vše velmi dobře rozehrané a jen nějaká nepředvídatelná událost mohla způsobit, že se nestane vítězem 4. ligy. Nadpřirozeno nefungovalo a po zásluze se tento mančaft stává nejlepším týmem 4. ligy a na jaře se pokusí rozvířit vody 3. ligy. Holes Team, to byla taková určitá jistota. Ale kdo bude stát společně s lídrem na bedně, to byla sázka do loterie. O dvě místa bojovala totiž tři družstva. Nejlépe se na finiš ligy připravili PEKELNÍ KOULEČI (23,5 b. – celkem 87,5 b.) a zpoza buku zaútočili na bednu ze čtvrté pozice a díky nejlepšímu týmovému výkonu v 5. kole se nakonec mohli radovat z krásného druhého místa. O tom, kdo bude na druhém, třetím či čtvrtém místě nakonec rozhodoval až úplně závěrečný zápas ligy. A pořadí mohlo být zcela jiné. Moc moc si přály stát na stupních vítězů BLUDIČKY (17 b. – celkem 85 b.) a jejich sen se jim po vítězném zápase 3:2 nad Pekelníky vyplnil a třetí místo pro sebe urvaly. Nic na tom nezměnil ani fakt, že v závěrečném zápase porazil tým PUSA (14,5 b. – celkem 85 b.) nového šampiona 4:1. Při shodnosti bodů rozhodlo celkově vyšší skóre a to hovořilo pro Bludičky. Pro tým, který byl po celý podzim nejhůř na druhém místě, je až konečné čtvrté místo hodně smutným faktem.

V druhé polovině tabulky se nám pak pořadí tabulky od třetího kola nezměnilo a týmy se nám seřadily následovně. Páté místo získal HEXENCLUB (14 b. – celkem 68,5 b.), šestá skončila ŠTÍSTKA (9,5 b. – celkem 52,5 b.) a sedmé místo obsadili SHARKS (9 b. – celkem 47,5 b.).

Jdeme na statistiky. Mezi muži opět zářil junior Tomáš Valošek (Pekelní kouleči) s průměrem 186,83 bodu, vybojovanými 6 body a nejvyšším náhozem 213 bodů. V početném poli žen byla tou nejlepší Dáša Ponczová (Bludičky) s průměrem 162,17 bodu. Nejlepší týmovou hru předvedli PEKELNÍ KOULEČI, když uhráli 543 bodů, což byl současně i celkově nejvyšší nához celé podzimní části 4. ligy. Tímto plynule přecházíme do celkových statistik. Opravdu nejlepším hráčem 4. ligy byl Tomáš Valošek s průměrem 178,37 bodu, k tomu přidal získaných 26 bodů a patří mu i nejvyšší nához 234 bodů, který má visačku VIB Silver Clubu. Podobně úspěšně si mezi děvčaty vedla Dáša Ponczová, když zahrála průměr 159,52 bodu a vybojovala pro svůj tým 16 bodů.

Tímto nám skončila podzimní základní část ABL roku 2018. Jako již tradičně nás začátkem ledna čekají Městská mistrovstvíMistrovství regionu a samotné republikové finále ABL družstev a jednotlivců. Sledujte pozorně webové stránky ABL (region severní Morava a Express zprávy), kde postupně budeme zveřejňovat další informace.

4. liga Frýdek-Místek má své vítěze i poražené, má svého bowlingového krále a bowlingovou královnu a nám tedy zbývá nakonec poděkovat všem zúčastněným týmům a hráčům za parádní bowlingové večery. Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce.