HLT Club mocně finišoval, ale Mistrem 4. ABL Brno je někdo jiný…

Historie22. ročník 2021podzim 2021střední & jižní MoravaBrno4.liga7.hrací den

V pondělí 13.12. se na našem centrum Bowling Darts Rubín odehrál poslední HD4.ABL Brno. Máme tak všechny soutěže ukončené a předané ceny. Poslední HD skvěle zahrál tým HLT Club a se ziskem 17 bodů jasně vyhrál HD a také kraloval v týmových statistikách, kdy nám předvedl nejvyšší nához 589 bodů a nejlepší průměrem 514,50 bodů. Stačil tento finiš na titul?

Hráčem kola se stal Milan Šťastný s průměrem 186,50 bodů a také si Milan připsal nejvyšší nához 215 bodů. Hráčkou kola se stala Radka Valíková s průměrem 172,25 bodů.

Skvělý poslední HD nakonec nestačil týmu HLT Club a radost z titulu a postup do 3.ABL Brno slaví tým PJJNP se ziskem 86,5 bodů. Na druhém místě teda skončil tým HLT Club se ziskem 86 bodů. Bronz sebral do svého vlastnictví tým Slza se ziskem 80,5 bodů. Na čtvrtém místě, které zaručuje setrvání v soutěži, se umístil tým Žabinštví Vlci se ziskem 74,5 bodů. Poslední a sestupové místo obsadil tým Club No.5 se ziskem 72,5 bodů.

Poslední, co si shrneme, jsou hráčské statistiky. Hráčem celé skupiny se stal Radim Kozumplík s průměrem 183,32 bodů. Hráčkou skupiny se stala Laďka Harychová s průměrem 166,83 bodů a také nám Laďka předvedla nejvyšší nához soutěže a to krásných 235 bodů. Kategorii užitečnosti ovládla Radka Valíková19,5 body. Všem patří velká gratulace za skvělé výkony.

Hotovo, dobojováno, 4. liga Brna zná své vítěze a poražené. Podzimní část ABL však ještě nekončí. Své pokračování by měla mít v lednu 2022, kdy by se mělo v Xbowling Tišnov uskutečnit Mistrovství regionu střední a jižní Moravy a následně také v Bowlingzone Pardubice MČR ABL. Jak to doopravdy bude, to ukážou, díky Covidu, až následující týdny. Závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za parádní bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou. Sledujte prosím naše webové stránky a FB, budeme vás o nových nařízeních informovat.