Havrani to zvládli a vítězí v 2. lize SM

Historie22. ročník 2021podzim 2021severní Morava2.liga2.liga4.hrací den

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek vyvrcholila v úterý 23.11.2021 závěrečným čtvrtým hracím dnem 2. liga severní Moravy. Karty této čtyřčlenné skupiny byly jasně dané a papírově se očekávaly dva miniduely.

Se slibným náskokem devíti bodů na Tweeners vstupovali do finále vedoucí Havrani. Tweeners bojovali a v polovině kola měli Havrany na dostřel, ztráceli pouze tři body. Jenže následující odvetný zápas rozhodl. Havrani (17 b. – celkem 72 b.) vyhráli nad Tweeners (19 b. – celkem 65 b.) poměrem 4:1 a v posledních dvou zápasech by se musel stát zázrak, aby o první místo přišli. Zázrak se nekonal a tak se vítězem 2. ligy stávají Havrani. Tweeners již nanašli dostatek sil na obrat a dokončili sezónu na druhém místě. Podobná zápletka byla v boji o třetí místo, kdy s náskokem čtyř bodů na Popeláře šel do finále Molda Team. Popeláři sice ze vzájemných zápasů získali 9 bodů, ale to bylo bohužel téměř vše. Naopak Molda Team (13 b. – celkem 54,5 b.) dokázal brát bohatým a tenhle lup stačil tomuto družstvu ke konečnému třetímu místu. Popeláři (11 b. – celkem 48,5 b.) tak obsadili čtvrté místo.

A jdeme na statistiky. Hráčem večera se stal Ondra Trojek (Tweeners) s průměrem 188,67 bodu. Nejvyšší nához 224 bodů zahrál Mojmír Knebl (Molda Team), což byl současně i nejvyšší nához sezóny. Celkově se hráčem 2. ligy stal Láďa Šmelcer (Tweeners) s průměrem 173,42 bodu a nejužitečnějším hráčem byl Tomáš Hejda (Havrani) se ziskem 20 bodů. Týmové statistiky ovládli Havrani díky nejvyššímu náhozu 560 bodů a nejlepšímu ligovému průměru 492,38 bodu.

Hotovo, dobojováno, 2. liga severní Moravy je ukončena. Podzimní část ABL však ještě nekončí. Své pokračování by měla mít v lednu 2022, kdy by se mělo v Bowlingu Jadran Frýdek-Místek uskutečnit Mistrovství regionu severní Moravy a následně také v Bowlingzone Pardubice MČR ABL. Jak to doopravdy bude, to ukáží, díky Covidu, až následující týdny. Závěrem děkujeme všem týmům a hráčům za parádní bowlingové večery a těšíme se brzy na viděnou. Sledujte prosím naše webové stránky a FB, budeme vás o nových nařízeních informovat.