Gryfne Gizdy Rybnik zaslouženě postupují do 5. ligy Třinec.

Historie15.ročník 2014jaro 2014severní MoravaTřinec6 liga5 hrací den

Hned v zahajovacím kole na sebe narazili vedoucí Gryfne Gizdy (90,5 b.) proti MaRaTomu (83 b.), mezi kterýma byl jen pul bodový rozdíl. Gryfne Gizdy neponechali nic náhodě a s přehledem zvítězily 5:0 a na vítězné vlně pokračovali až do posledního kola. MaRaTom si už pak jen hlídal druhou příčku která mu zajišťovala taktéž postup. Třetí skončil Avangers (63 b.)11 bodovým náskokem na čtvrté dívčí družstvo Sněženek (52 b.) a na pátém až šestém místě si vyměnili pozice Stela Pins Ustroń  (45,5 b.) ze Spider team (41 b.). Tato 6. liga je v  Třinci nejpopulárnější a zbývající nepostupující týmy se už těší na 16 podzimní roční 2014.

Statistiky: nejužitečnější hráči 5. kola Watola Mariusz a Michalik Krzysztof Gryfne Gizdy 4 body, celkově Bittala Petr MaRaTom 18 bodu.

Nejvyšší nához 5. kola Kajzar Tomáš MaRaTom 254 a tento nához byl i nejvyšší celkově!

Nejvyšší průměr Slezinger Jerzy Gryfne Gizdy 173,2 a taktéž měl nejvyšší celkový průměr 176,44.

Nejvyšší nához družstva MaRaTom 575 a opět i tento nához je nejvyšší celkově.

Nejvyšší průměr týmu Gryfne Gizdy 484,4 a celkově opět Gryfne Gizdy 472,88.