Menu

Express zprávy

Nejbližší ligy

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Figury i TripleB postupují do 5. ligy

22. ročník 2021podzim 2021Praha/střední ČechyXbowling Prosek6.liga4 hrací den

Poslední listopadové pondělí bylo 4. a tedy závěrečným hracím dnem 6. ligy ABL na Xbowlingu Duo Prosek. Přes všechny krkolomnosti doby i každoranní nejistoty, kam lidé budou (ne)smět, všechny týmy dorazily kompletní a zdrávy a tak nic nebránilo sledovat dojezd spanilé jízdy soutěží pro Figury, které si svůj náskok vybudovali ve večerech předešlých a tak by je od postupu do vyšší, tedy 5. místní ligy ABL připravil jen neskutečný pech, neřkuli kalamita, naštěstí (zejména pro ně) se tak nestalo. Podobný kousek se povedl TripleB, kteří nakonec s přehledem končí sezonu na stříbrném stupínku a zejména průměrem týmu 450,95 bodů, jenž jim bohatě zaručuje jarní posun taktéž do ligy páté.

Dlužno dodat, že Figury vítězí s konečnými 79 body a TripleB s kontem čítajícím bodů 68. K dobru na bronzové Plushies měli devatenáctibodový náskok. Čtvrtí končí Smrkováci s 45 body a až na páté místo s jednobodovým deficitem na bramborovou medaili se propadli BC Frfánovi Hulibuřti, ještě minule bronzoví. Dostali se tak do role týmu porovnávající si týmový průměr s družstvem skončivším na stříbrné pozici v sedmé lize a jak se o den později ukázalo, jejich 395,70 bodů na udržení se v soutěži bohužel nestačilo. Sestupují tak minimálně pro jednu sezonu do nižší ligy, stejně tak jako ryzí nováčci Drtivý kuželky z místa šestého.

Při závěrečném ukončení soutěže a tedy ocenění nejméně šťastných i těch nejlepších byl kromě jiných odměněn v kategorii Nejlepšího hráče z vítězných Figur Tomáš Tvrdík díky průměru 170,42 bodů, oddílový kolega Jaroslav Jakubec v kategorii hráče Nejužitečnějšího, když získal v duelech hráče proti hráči 13 bodů. Veronika Prokešová (BC Frfánovi Hulibuřti) je poté Nejlepší ženou skupiny díky průměru rovných 132 bodů.

Všem děkujeme za účast tohoto večera i po celou sezónu a na viděnou, když ne dříve, tak v jarních bojích nového ročníku ABL.

výsledky

Facebook

Anketa

BlueBoard.cz